Täytyy sanoa että erikoisia ovat nuo islamin uskoisten tekemiset/uskominen. Irakissa nämä Shiat ja Sunnit tuhoavat,ja hyökkäävät 'pyhiin' moskeijoihinsa mennen tullen, mutta auta armias jos kristitty jättää vaikka roskan moskeijan eteen, niin ollaan valmiita jo sotaan koko maailmaa vastaan puhumattakaan jostain typeristä pilakuvista, joita kiihoittajat käyttävät hyväkseen.Löytyykö Islamista tervettä järkeä kiihkon tilalle lainkaan?
moskeijat
Äly hoi! Islamistit
2
289
Vastaukset
- varsinkaan
tervettä, ei varmasti löydy noissa kiihkoilijoissa.
Kiihkoilijat ja kiusantekijät eivät paljon syitä tarvitse, tekosyyt ja verukkeetkin riittävät. Jos ei sarjakuva niin joku muu olisi kelvannut tai se olisi tekemällä tehty kuin Mainilan laukaukset.
Tervettä järkeä ei kyllä löydy Suomen hysteerisistä viranomaisista ja poliitikoistakaan. Potkut Kaltion päätoimittajalle olivat vain yksi esimerkki monista.
Ikivanha kaava, eikä näytä miksikään muuttuvan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h32671Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1052394Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42209Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441814- 311396
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141323- 1761115
Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201013Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden851005Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?79883