Kannattaa monikulttuurisuutta, koska:
1.Se on ideologia joka perustuu valheeseen.
2.Tämän monikultturismin joka on vallalla ajatuksena ei ole kaikki kansat veljiä Kristuksessa vaan että kaikki kansat ja uskonnot sekaisin.
3.Sen jäljet ovat sen mukaiset että se on perkeleestä rikollisuutta,joukkoraiskauksia yms.
4.Aatetta monikulttuurisuudesta pyritään nostamaan Jumalaksi Jumalan paikalle.Esim.monikulttuurisuuden kritisoijia on pyritty hiljentämään ja samaan aikaan pyritään väittämään että monikulttuurisuus olisi rikkaus vaikka mitkään tosiseikat näyttävät asian olevan jotain muuta.
5.Monet innoikkaista monikulttuurisuuden kannattajista ovat kommunisteja.
Miksen kristittyjen tule?
8
426
Vastaukset
- Trubaduuri
..sanasta Voideltu ihmisen Poika, eli Kristus,
ja he jotka oikeasti seuraavat ihmisen Poikaa, Kristusta, saavat nähdä Luojansa, Taivaallisen Isänsä "pyhät kasvot" kaikessa loistossaan ja kirkkaudessaan aivan piakkoin, siis jonkun ajan kuluttua.
Ei ole oleva miestä eikä naista, ei rikasta eikä köyhää, ei vanhusta eikä lasta, ei sairasta eikä tervettä sanoo ihmisen Poika, Kristus. Ja jatkaa, kaikki minä olen kutsunut tyköni ja Isäni taloon asumaan, mutta suurin osa kutsutuista tulee kyllä kieltäytymään siitä. Tähän edellä olevaan "sanaan"
ei sovi millään tuo esittämäsi sepustus."ei ole oleva miestä,eikä naista,ei rikasta eikä köyhää, ei sairasta eikä tervettä"
Katsos tuossa on kyseeessä yksi kulttuuri Jeesuksen kulttuuri, johon pääsevät kaikki sukupuolesta,yht.kun asemasta,rodusta,iästä riippumatta.
Kun taas tämä maailman monikulttuurisuus perustuu paholaisen kätyrien aikeisiin luoda kaaos.- Trubaduuri
L.J.H kirjoitti:
"ei ole oleva miestä,eikä naista,ei rikasta eikä köyhää, ei sairasta eikä tervettä"
Katsos tuossa on kyseeessä yksi kulttuuri Jeesuksen kulttuuri, johon pääsevät kaikki sukupuolesta,yht.kun asemasta,rodusta,iästä riippumatta.
Kun taas tämä maailman monikulttuurisuus perustuu paholaisen kätyrien aikeisiin luoda kaaos.Ei kaiketi sellaista kulttuuria olekkaan kuin jeesuksen kulttuuri.
- sehän sinä olet näköjään?
Luin erään kapakan vessan seinältä tälläisen viestin :"Jumala loi rodut, Saatana sekoitti ne" olet varmaan näiden natsien kanssa samaa mieltä?
- tosiuskova
Tuo oli varmaan jonkun nykymenoon masentuneen tosikristityn tuherrus.
Onhan kristinuskon kannalta aivan selvää, että rotuja ei tulisi sekoittaa, koska "sen minkä Jumala on erottanut, ihminen älköön yhdistäkö". Sama pätee kansoihin ja kulttuureihin, niiden sekoittelu on vakava synti. Homous, rotujen väliset avioliitot, perinnöllisesti sairaiden lisääntyminen jne.. kaikki nämä ovat Herralle kauhistuttavia luonnottomuuksia, joihin tosikristitty ei syyllisty.
Saatana kyllä yrittää kaikin keinoin saada ihmiset tekemään em. asioita, ja on siinä valitettavasti nykyään erittäin hyvin onnistunut. Nämä laittomuudet on kuitenkin myös Raamatussa ennustettu ja niihin syyllistyneitä tullaan rankaisemaan ikuisella erotuksella Jumalasta, elämän Antajasta.
On tosiaan käsittämätöntä, millaiseen saatanalliseen hapatukseen leipäkristillisyys on Herran Jeesuksen Kristuksen kultaisesta käskystä poikennut. luonnolla osuutensa myöskin.Siis rotujen sekoittumisella.
Jos kyseessä on natsit en millään voi olla heidän kanssaan näistä asioista täysin samaa mieltä, koska paras ystäväni oli/on juutalainen.
Mutta síihen nykyajan monikulttuurisuuskehitykseen.Mistä tiedän että se ei ole Jumalasta vaan saatanasta.
!.Jäljet.Joukkoraiskaukset(haluutsä sä lukea kuvauksia,vai uskotko suosiolla että on tuottanut rumaa jälkeä),terrorismi,rikollisuuden nousu eri maissa.
2.Tässä on kyse ideologiasta joka perustuu valheelle.Väite että tämä monikulttuurisuus olisi rikkaus joka johtaa harmoniaan, on vale.
Väite että kaikki ihmisrodut ovat tismalleen samanlaisia ihonvärin alla on vale.
Valhe ei ole Jumalan kieltä vaan paholaisen.
Ja rakas ystävä koska olet tarpeeksi vanha käymään baareissa, olet tarpeeksi vanha ajáttelemaan omilla aivoillasi.
Sovitaanko näin että valutat pois tuon massamedian aivopesussa käyttämän pesuveden ja alat ajatella omilla aivoillasi.- puhut roduista
L.J.H kirjoitti:
luonnolla osuutensa myöskin.Siis rotujen sekoittumisella.
Jos kyseessä on natsit en millään voi olla heidän kanssaan näistä asioista täysin samaa mieltä, koska paras ystäväni oli/on juutalainen.
Mutta síihen nykyajan monikulttuurisuuskehitykseen.Mistä tiedän että se ei ole Jumalasta vaan saatanasta.
!.Jäljet.Joukkoraiskaukset(haluutsä sä lukea kuvauksia,vai uskotko suosiolla että on tuottanut rumaa jälkeä),terrorismi,rikollisuuden nousu eri maissa.
2.Tässä on kyse ideologiasta joka perustuu valheelle.Väite että tämä monikulttuurisuus olisi rikkaus joka johtaa harmoniaan, on vale.
Väite että kaikki ihmisrodut ovat tismalleen samanlaisia ihonvärin alla on vale.
Valhe ei ole Jumalan kieltä vaan paholaisen.
Ja rakas ystävä koska olet tarpeeksi vanha käymään baareissa, olet tarpeeksi vanha ajáttelemaan omilla aivoillasi.
Sovitaanko näin että valutat pois tuon massamedian aivopesussa käyttämän pesuveden ja alat ajatella omilla aivoillasi.kun kaikki ihmiset ovat Jumalan edessä samanarvoisia..
Natsit Saatanan evoluutio-oppien kautta määritteli rodut..
Ihmiset ovat samanlaisia ulkonaisia seikkoja lukuunottamatta.. puhut roduista kirjoitti:
kun kaikki ihmiset ovat Jumalan edessä samanarvoisia..
Natsit Saatanan evoluutio-oppien kautta määritteli rodut..
Ihmiset ovat samanlaisia ulkonaisia seikkoja lukuunottamatta..Mutta samanarvoisia, ei tarkoita että kaikki samanlaisia.
Eivät he väärässä olleet väittäessään että on rotuja, mutta muuten en allekirjoita heidän väitteitään.
Asiasta on turha lässyttää enempää,asioita huomaa kun katsoo silmillään vallitsevia tosiasioita.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle1014646Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖493172Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle852909- 801680
Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.411470450 000 ulosotossa
Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden1021264- 15997
Miksi syyllistät minua siitä etten pysty vastaamaan tunteisiin?
En minä sille mitään mahda. Tuntuu pahalta. En pysty enää keskittymään mihinkään enkä nauttimaan mistään, kun tämä tilan40911Miehen taloudellinen tilanne ja
halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah25900- 184884