WinMe ei sammu oikein.

Mikä mättää kun WinMe:n sammuttaa, niin joka toinen kerta se sammuu kunnolla ja joka toinen kerta se jää jonkinlaiseen kiirastuleen jolloin pitää katkaista virta päävirta kytkimestä.
4333
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Siinä lienee jokin bugi.
Täällä oli täysin sama vika, mutta vielä pahempaa oli, että ME piti joka kerta käynnistää kahdesti, ennenkuin se latasi näytönohjaimen.
Lukuisat uudelleen asennuksetkaan ei auttaneet.
Ei auttanut muu kuin sanoa hyvästi ME.

Äänestä
  • Kyseiseen ME-sammumisongelmaan löytyy korjaus
    Windows Update-sivustoilta.

    Äänestä

Olen huomannut että jos puhelinlinja jää auki (joskus kone ei heitä ruutuun kysymystä katkaistaanko yhteys, jos olen käyttänyt esim. Netscapea) kone mitä todennäköisimmin ei osaa sammuttaa itseään.

Kannattaa siis ainakin tsekata aina yhteys nettiin katkaistuksi ennenkuin sammuttaa.

Paskahan tämä Me on kyllä jokatapauksessa.

Äänestä

mitäs päivitit hyvän win me:n,,mulla samoja ongelmia heti ku kaikki päivitykset otettu ja paheempaaki,suutun ja osioin kovon täysin uuteen uskoon ja laiton win me:n mutta en pivittäny mitään enää enkä päivitä,niin nyt ei ole ollu vikoja,,,älähän päivitä sitä.!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Morpheus kirjoitti:

Mikä mättää kun WinMe:n sammuttaa, niin joka toinen kerta se sammuu kunnolla ja joka toinen kerta se jää jonkinlaiseen kiirastuleen jolloin pitää katkaista virta päävirta kytkimestä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu