Selänne oli ainoa mies

Selänne oli ainoa mies Suomen paskassa joukkueessa, muut olivat tyypillisiä suomalaisia itkusilmäisiä akkoja.
7442
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Selänne oli ylimielinen kusipää. Jos miehellä on otsaa haukkua Sveitsiä B-luokan joukkueeksi, ansaitsee hän menettääkin pari hammasta.

Äänestä
  • kylä muakin vituttais pelata joku turha ottelu sveitsiä vastaan, kun niillä reppanoilla ei ollu mitään mahdollisuutta. 5-0 eikä tullu edes hiki.

    Äänestä

  • fgdgd kirjoitti:

    kylä muakin vituttais pelata joku turha ottelu sveitsiä vastaan, kun niillä reppanoilla ei ollu mitään mahdollisuutta. 5-0 eikä tullu edes hiki.

    Olipahan paska joukkue, kun 8 parhaan joukkoon pääsi. Ehkä seuraaviin kisoihin kannattaa ottaa mukaan vain 4 parasta maata kansainvälisen rankingin mukaan, niin ei Selänteenkään tarvitse vaivautua lähtemään.

    Äänestä

  • selkeästi B-luokkaa, kun muut seitsemän jatkopeleissä ollutta olivat näitä huippumaita. En ole Selänteen kommenttia kuullut, mutta ei kai tuossa sinänsä mitään ihmeellistä. Sveitsi voi tosin nousta ja sikäläinen kiekko on mennytkin paljon eteenpäin, taisivat ottaa nuorissa jo MM-pronssia joku vuosi sitten. Tuskin hän Sveitsin yritystä mollasi, vaan tarkoitti vain kiekon nykytasoa Alppimaassa.

    Äänestä

  • Suomipoika kirjoitti:

    selkeästi B-luokkaa, kun muut seitsemän jatkopeleissä ollutta olivat näitä huippumaita. En ole Selänteen kommenttia kuullut, mutta ei kai tuossa sinänsä mitään ihmeellistä. Sveitsi voi tosin nousta ja sikäläinen kiekko on mennytkin paljon eteenpäin, taisivat ottaa nuorissa jo MM-pronssia joku vuosi sitten. Tuskin hän Sveitsin yritystä mollasi, vaan tarkoitti vain kiekon nykytasoa Alppimaassa.

    maalivahti ja kanadan vahvistus de pietro.

    Äänestä

Autoja keräämällä ei mieheksi tulla eikä kiekonpeluuta opita!

Äänestä
  • Jos on rahaa laittakoon mihin tykkää, vaikka autoihin. Ja komeita autojahan sillä onkin!!

    Kyytiin kun pääsis... aaaah

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


joukkueessa kirjoitti:

Selänne oli ainoa mies Suomen paskassa joukkueessa, muut olivat tyypillisiä suomalaisia itkusilmäisiä akkoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu