aivopesua

uutisissa, tästä venäjän varustelusta. pelotellaan kansa myötämieliseksi tulevaa nato-äänestystä silmälläpitäen.
naton joutaisi muuten lakkauttaa, sillä ei ole muuta virkaa kuin elättää iso lauma turhia byrokraatteja.

7

452

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vahvasti vaikuttaa siltä, että uutinen on vain USA-mielisten hämärävoimien impppperialistista länsimaista hapatusta, jolla yritetään hämärtää suomalaisten luottamusta venäläisten ikuiseen rauhantahtoisuuteen... Eikö niin? ;)

      • tuntuu pelottelu tepsivän, heti tuli parikymmentä nato-myönteistä kannanottoa.


    • Isänmaallinen

      Tahattoman koomista jo oli toimittajan vaahtoaminen suomettumisineen kaikkineen. :))

    • watcher77

      Mitä tästä Venäjän varustelusta sinun mielestäsi pitäisi päätellä?

    • venakkokin

      tietää,mennään siitä yli mistä on aita matalin,kun Baltit on natossa niin eihä ne ala isoa miestä varpaille tallaamaan.Ulos jääneitä voi hyytää yöpakkaset.

    • hassu

      tämän naton, kun kerran osaat vaatia lopettamistakin. tunnet myös itäisen naapurimme, koska sitä aina puolustat, kuten muslimejakin. muistutatkin yllättävän selvästi erästä toista nimimerkkiä, jolla on samansuuntaiset ajatukset. jos nyt oletkaan edes suomalainen?. oikeastaan kaikista asioista joita olet täällä viljellyt, niin minulla on eriävä mielipide. no asiathan tässä riitelevät, eivätkä miehet, ainakaan toistaiseksi.

      • onkin pesun-

        kestävä kommunisti, sinä tuskin.. Joten aika hyvä, jos vain asiat riitelevät. Noin se pitäisikin mennä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Dannysta tulee isä 83-vuotiaana

      Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll
      Maailman menoa
      147
      5651
    2. Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa

      Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava
      Maailman menoa
      206
      3877
    3. Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?

      Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi
      Maailman menoa
      52
      3250
    4. Henkirikos kiuruvedellä

      Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut
      Kiuruvesi
      58
      2149
    5. Gallup: Mitä teillä syödään pääsiäisenä, onko juhlaruokaa vai meneekö arkiruoilla?

      Monessa perheessä pääsiäisenä pöytään pistetään vähän parempaa herkkua. Pääruokaan panostetaan ja lisäksi leivotaan vaik
      Liharuoka
      42
      1318
    6. Loimaan k-citymarketilla puukotus

      Jonka on puukotettu Loimaan citymarketilla tänään iltapäivällä noin klo 14. Kuulin kun ambulanssi huusi kaupungilla kun
      Loimaa
      41
      1236
    7. Martinan ex-rakas ulkoilutti Espanjassa koiraa.

      No on hyvä asia, että heillä on kuitenkin hyvät välit, vaikka eroneet jo viimme syksynä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      327
      1206
    8. Kunnanjohtaja haista sinä

      Kyvytön johtamaan kuntaa! Täysin kyvytön. Toivottavasti Hattula saa sinut vaivoikseen. Epäpätevä, ammattitaidoton, yhtei
      Heinävesi
      33
      1196
    9. Jos hän pyytäisi luokseen!?

      Uskaltaisitko mennä?
      Ikävä
      83
      1076
    10. Shokkitulos: venäläisten ja iranilaisten älykkyys keskimäärin korkeampi kuin suomalaisten

      Kiina: 106.48 pistettä Iran: 104.80 pistettä Venäjä: 103.68 pistettä Suomi: 99.97 pistettä Ukraina: 95.66 pistettä
      Maailman menoa
      257
      907
    Aihe