HÄPEÄN JUHLAT KAUPPATORILLA

poskilla katselin taas kerran hävinneitten kiekkoilijoiden teeskentelyn vääristämiä kasvoja.
Itkusta turvonneiden silmien pälyilevien katseiden takaa näkyi suunnaton häpeä hävitystä otteleusta.Ainoastaan Ruurun kaltainen idiootti oli niin paljon kännissä että sai paidan riisuttua anorektisen näkäiseltä luiselta ylävartaloltaan.
Koko joukkueen sisälmyksistä kuului äänetön tuskaisa huuto kohti pimeää taivasta..*RUOTSI NÖYRYYTTI MEIDÄT JÄLLEEN.
12978
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kyllä heillä oli paljon asioita josta he saavat olla ylpeitä!

Äänestä

Mitäpä oisit kirjoitellu kun suomi ois voittanu.

Äänestä

suomalaisista sankaripelaajista ja niistä suomalaisista, jotka NÄKEVÄT asian oikein! Kaltaisesi typeriköt kuuluvat RUOTSIIN!!!

Äänestä
  • Mistä ylpeytesi juontaa?
    Olitko itse pelaamassa Torinossa vai olitko muuten joukkueen toiminnassa mukana?

    Vai seurasitko muiden keskikaljan ja lenkkimakkaroiden turvottamien lätkäfanien kanssa Leijonien edesottamuksia savuisissa kapakoissa tai kotisohvalla sipsipussin kanssa?

    Äänestä

...ruotsalainen, vaikka olis voittanut kuinka monta kultamitalia. On kyllä sen luokan sönkötystä toi niiden puhe, että kannattais opetella ensin puhumaan, niin sitten vois harkita esiintyvänsä julkisesti.

Että olen ylpeä suomen kielestä ja siitä, että olen suomalainen! Olkaa tekin!

Suomi siis loppujen lopuksi voitti. Eihän ruotsalaisia voi laskea miksikään. Niiden kieli on järkyttävää ja puolet väestä on h...ja.

Äänestä

ja paskat...
anorektinen vartalo....ei vois parempaa keksii...=)ha haa
huh huh...

Äänestä
  • kännissä kuin käki

    Äänestä

Me ollaan kaikki niin helvetin hyviä pelaajia.

Äänestä

Mitä hävettävää on häviämisessä? Hävettävää on esimerkiksi tehdä rikos ja jäädä siitä kiinni. Rehdissä urheilussa paremmalleen häviäminen ei ole häpeällistä.

On muuten hienoa, että fanit kannustavat joukkuetta myös häviön hetkellä. Tällaisia faneja kutsutaan tosifaneiksi.

Äänestä
  • Itse kutsun faneja urpoiksi.
    Tosifaneja kutsun tosiurpoiksi.

    Äänestä

Täydellistä naljailua,mutta niin hienoa artikulointia kerrakseen,että vaimoanikin nauratti.Kirjoittaja avautui ihailtavasti tunteidensa vallassa.Näitä tällaisia ois kiva lukea enemmänkin riippumatta yhtään siitä tunteeko samoin vai ei. Bravo!!

Äänestä

Taisi itselläsi olla aika turvonneet silmät jos et tuon paremmin nähnyt... :))

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Häpeän puna kirjoitti:

poskilla katselin taas kerran hävinneitten kiekkoilijoiden teeskentelyn vääristämiä kasvoja.
Itkusta turvonneiden silmien pälyilevien katseiden takaa näkyi suunnaton häpeä hävitystä otteleusta.Ainoastaan Ruurun kaltainen idiootti oli niin paljon kännissä että sai paidan riisuttua anorektisen näkäiseltä luiselta ylävartaloltaan.
Koko joukkueen sisälmyksistä kuului äänetön tuskaisa huuto kohti pimeää taivasta..*RUOTSI NÖYRYYTTI MEIDÄT JÄLLEEN.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu