:( kävinmme eläin lääkärissä ja eläin lääkäri sano että koira on paras lopettaa :(:(
....
mutta emme suostunut siihen ja nytten emme tidä kituuko koira vai ei? tämä on mailman kauhein tilanne minulle vastakaa !! mitä teen!!
....
mutta emme suostunut siihen ja nytten emme tidä kituuko koira vai ei? tämä on mailman kauhein tilanne minulle vastakaa !! mitä teen!!
Vastaukset 6
Vanhimmat
.... mikä sillä on????
jos se koira on kovinkin kipeä, että huomaa sen kärsivän, niin ehdottomasti lopettakaa! Jos taas ei kipuja niin mikäs siinä sitten :) voi koiraa
Voihan sitä aina käydä hakemassa toisenkin mielipiteen eri lääkäriltä, jotkut on lopettamassa liiankin helposti. Jos muutkin eläinlääkärit sanovat samaa, ja koiralla on kipuja, niin sitten kaiketi kannattaa lopettaa.
Omistajana tiedät varmasti, onko koira onnellinen ja terve vai ei. Tosin tilanne voi olla vaikea arvioida, jos ei HALUA nähdä totuutta... kuitenkin olen onnellinen siitä mahdollisuudest, että meillä on mahdollisuus päästää rakkaat lemmikkimme kärsimyksistään inhimillisellä ja kivuttomalla tavalla. Eläinten ei tulisi elää sairaina vain sen vuoksi, että meidän tekee liian kipeää niistä luopua. Kyllä siinä vaiheessa viimistään mitataan rakkaus omaa lemmikkiään kohtaan, kun on aika sanoa hyvästit.
Kyllä kannattaa tosissaan katsoa,että käyttäytyykö eläin sillä tavalla,että pitääkö se lopettaa.
Se kirpaisee alussa,mutta kyllä se siitä suttaantuu.
:3 =KIssannaama...
Moi
Meilläkin lopetettiin koira helmikuussa 2005 :`(
Syynä oli selkärangan rappeuma.
koira ei pystynyt kunnolla kävelemään ja joutui kantaa lenkillä. Koiraa ei olisi tarvinnut lopettaa vielä,mutta vanhempani sanoivat että se ei ole enää koiranelämää jossei pysty kävelemää :`( Kun minä tulin kotiin niin äiti soitti, että Miina on nukutettu:( Se oli hirveä tilanne,mutta kannattaa aina ajatella lemmikkiä ja miltä siltä tuntuu :`(