Kommunistien ylivalta olisi viimeinkin lopetettava,Miksi vasemmistoliitto saa olla olemassa?vasemmistoliitto ajaa tämän maan konkurssiin.Miksi vaesmmistoliittolaiset vihaavat Amerikkaa?
Amerikka on ainoa demokratia maailmassa,siellä jokaisella on mahdollisuus tulla rikkaaksi.
Amerikka on ainoa demokratia maailmassa,siellä jokaisella on mahdollisuus tulla rikkaaksi.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Hyvä kun Suvi-Anne saatiin pihalle. Hän oli viemässä Suomea NATO:on ihan Sauli Niinistön tavoin. Samaan NATO-miinaan kompastuen.
Suvi-Anne Siimekselle kävi kuten Sauli Niinistölle: hän astui NATO-miinaan.
Vasemmistopuolueet ovat perinteisesti jo ennen vihreitä olleet lähellä rauhanliikettä ja antaneet ymmärtämyksensä pasifismille ja aseistariisunnalle asevarustelua vastaan.
Miten tähän kuvaan sopi Suvi-Anne Siimes, joka alkoi puhui NATO-jäsenyyden ja EU-taistelujoukkojen puolesta. Millainen uskottavuus vasemmistopuolueen johtajana oli ihmisellä, joka sanoi, ettei hän koskaan ollut minkään sortin sosialisti? Sympatiansa Venäjää kohtaan hän selitti nousevan lähinnä ortodoksisesta uskontaustastaan - aikamoinen paradoksi nostaa tällainen puheenjohtajaksi puolueeseen, joka yleensä on myös puhunut kirkon ja uskonnon määräävää yhteiskunnallista asemaa vastaan uskonnonvapauden puolesta.
Suvi-Anne Siimes kaivoi itse itselleen sen kuopan johon lankesi. Suurella äänellä hän vielä ihmetteli, mikseivät vasemmistoliiton rivijäsenet hypänneet samaan kuoppaan hänen perässään.
Oli muuten jännä lukea mm. Helsingin Sanomista, kuinka toimittajat pyörittelivät Suvi-Annen suurinta erehdystä mainitsematta sitä nimeltä. Hufvudstadbladet taas tunnetusti NATO-mielisenä RKP:n lehtenä suitsutti pääkirjoituksessaan Suvi-Anne Siimeksen olleen ajastaan edellä ("Siimes var före sin tid").
NATO-miinaan on kohtalokasta astua.