Kokemuksia. Onko leffat toimineet ja onko toimitus onnistunutta yms.
Vastaukset 15
- Maksaloota
elokuvaa tullut ostettua ja ei ole ollut valittamista. Laaja valikoima ja toimitus parissa päivässä (jos tuote löytyy varastosta).
Viiden tähden nettikauppa.- Leffa
Kiitos vastauksesta :)
- eppu_van_pelt
Tilasin kerran ja osa leffoista tuli kotiin parissa päivässä, mutta yksi jäi jälkitilaukseen. 2-3 viikon kulttua kyselin sähköpostitse puuttuvan perään, mutta vastausta kukaan ei välittänyt antaa. Se hiukan ärsytti, tai ei niin vähänkään.
Esim. CDON:lta kysellessä Katjalta tulee viimeistään seuraavana päivänä vastaus.
Lopulta se kadonnutkin lammas löysi kotiin. Kaksi kuukautta ja kolme päivää myöhemmin.- Anonyymi
Kuulostaa CDON mainokselta. Aina olen saanu vastauksen ja ollut asiakkaan tuhansien elokuvien edestä
- anonyymi_1sg
Olen tilannut ja huippu on firma, tuleekin nopeesti perille ja ihan huippu paketti on ollu, tulen jatkossakin tilaamaan täältä, huonoin puoli on että tää on kans melkosen törkeen kalliita hintoja, viihdemaan kans ovat melkosen törkeen kalliita hintoja molemmat, mut tuoteet kuitenki tulee perille ja huippu paketti on, ei tuu rikkinäisenä, vain pari kertaa on ollu pelin levy irti pidikkeestä, ei kuitenkaan naarmuinen oo ollu, kun tilaan pelejä ps4 Prolle ja leffoja! Suosittelen kyllä.
- Jjlkcjnvhjk
Kyl tääkin firma melko kallis on, pitäs olla divari että sais halvalla, prismassakin hinnat kalliita.
- Anonyymi
Huono myynti paikka ei lähetä leffoja vaikka mitätilais
- Anonyymi
Itse olen tilannut joskus paljonkin leffoja tuolta. Ei ole ollut mitään valittamista.
- Anonyymi
Toimitusta toistaviikkoa odotellessa.
Tilaushetkellä oli tuotetta hyvin saatavana.
Toimitus 2-4 päivää.
Toimituksesta.Jos tilaus tehdään ennen tiettyä kellonaikaa,
niin toimitetaan / postitetaan vielä samanapäivänä.
Sähköpostiin ei vastata.Chatti ei toimi,eipä puh numeroakaan taida enään olla.
Onko firma vajonnut samalle tasolle,kun CDON.com.
Aika sekalaiselta näyttää firman tiedot.
https://imgur.com/a/Mzs4KsB - Anonyymi
Vielä lisää toiminimiä tälle discshop firmalle.
päätoiminimi,sitten 10 aputoiminimeä.
Näinhän sitten saadaan kaikki sekaisin.
Kukaan ei sitten tiedä kuka,tai mistä tilaus on lähetetty,
jos yleensä on lähetetty mistään.
https://imgur.com/a/cfQABAq - Anonyymi
Olin ollut uskollisena asiakkaana vuodesta 2007 saakka ja noin vuosi sitten antoivat täysin varoittamatta mulle bannit liiallisten palautusten vuoksi. Kävin uudelleen läpi toimitusehtoja niin siellä eivät missään mainitse siitä että liiallinen palautteleminen voi saada aikaan tilin estämisen. Monet muut firmat mainitsevat asian jo toimitusehdoissaan, tai sitten antavat edes jonkin sortin varoituksen ennen bannausta.
Sitten Discshopin asiakaspalvelusta mulle perustellaan banneja vielä sillä että mä en yhdessäkään palautuksessa maininnut syytä että miksi palautan... Sitäkään he eivät vaadi missään ehdoissa, eikä vaadi kyllä Suomen kuluttajansuojalakikaan.
Mainitsen nuo seikat heille, niin sieltä vastataan vain tylysti: "Mutta ikävä kyllä emme poista estoa, se pysyy".
Ihme natsimeininkiä tuolla firmalla. Jatkossa tulen kyllä elokuvaostokseni tekemään CDON.COMista. Hintataso on ehkä hitusen kovempi mutta palvelu on siellä ollut paljon parempaa (ainakin tähän asti). - Anonyymi
CDON on ostanut Discshopin ja heidän tuotevaraston! Eli näin ollen Discshopin toiminta loppui!
https://cdon.fi/discshop-cdon
"Mitä Discshopille tapahtuu?
CDON osti Discshopin ja heidän tuotevaraston. Näin ollen 21.10.2021 alkaen kaikki Discshop.fi -sivuston liikenne automaattisesti uudelleen ohjataan meidän CDON.fi -sivuille."- Anonyymi
Cdon.comissa on kattavampi valikoima tuotteita, mutta hyvästi Discshop!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Cdon.comissa on kattavampi valikoima tuotteita, mutta hyvästi Discshop!
📀📀
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
📀📀
Discshop 1999-2021 📀
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1492403Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois236977Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.156967- 66960
- 80952
- 117909
Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!40898Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47777Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä73773- 71591