Kakkosvaihe automaatilla?

Miten on, voinko suorittaa kakkosvaiheen automaattivaihteisella autolla? Ykkönen on ajettu manuaalilla mutta käsittääkseni kakkonenhan ajetaan omalla autolla joka minulla on automaattivaihteinen.
62005
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

kyllä

Äänestä

Ja mietin ihan samaa asiaa! Joku kyllä sanoi että ne pistäis ajamaan autokoulun autolla reilun tunnin ja silloin seurattaisiin kulutusta?!

Äänestä
  • Muistikuvani mukaan arvioiva-ajo ajetaan koulun autolla ja liukkaalla ajetaan omalla autolla, automaatilla tai manuaalilla.

    Äänestä

Moi, arvioiva ajo ajetaan autokoulun autolla, liukkaankelin rata omalla.

Äänestä

PERSETTÄ NIIN OPETAN SUA.

Äänestä

Inssin jälkeen minulla on ollut käytössä äidin Nissan Maxima 3.0 Automaatti jolla olen ajanut koulumatkat noin 60km joka päivä. Miten osaan enään ajaa käsivaihteisella autolla ja arvioiva ajo pitää tehdä autokoulun autolla. Voidaanko sitä hylätä tai tulla lisätunteja ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anni Autoilija kirjoitti:

Miten on, voinko suorittaa kakkosvaiheen automaattivaihteisella autolla? Ykkönen on ajettu manuaalilla mutta käsittääkseni kakkonenhan ajetaan omalla autolla joka minulla on automaattivaihteinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu