Ostaisin Suomenhevostamman tai pv-ruunan tai tamman. säkä: 145-160. Pystyn maksamaan max. 1000e ikää saisi olla 4½-13. Olen harrastanut hevosia 8 vuotta, ratsastanut reilu 5. Asun Vantaalla. Teillä tuomis mahdollisuus? Suitset samaan hintaan?
ostan pv:n tai suokin
hevospöpi
2117
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ei kannata laittaa siihen sitä hintaa, minkä itse pystyisi maksamaan, koska voisit saada halvemmalla haluamasi hevosen, mutta kun myyjä äkkää että "haa! sehän pystyy maksaa 2 000mk hevosesta enenmänkin" luulen että se ottaa hintana sen suurimman summan.
se tietysti noinkin, mutta kyllä ilmoituksessa on hyvä mainita minkä hintaluokan heppaa on hankkimassa, ei tule turhia soittoja joissa tarjotaan montatuhatta euroa maksavia heppoja tai päinvastoin jos on hankkimassa kallista kisa pollea niin tarjoillaan parintonnin pullahevosia, mitallissa on aina kaksi puolta :) ja eikös se loppujen lopuksi ole ostaja joka päättää onko hinta sopiva