Huhuu!Kuka tietää Copacabanasta Hesassa...millainen paikka?Millaista porukkaa...ikä ym?Onko hintataso,juomat ym kalliita?Kiitos sulle joka vastaat:)
COPACABANA klubi?
Mimmi40v Espoosta
61389
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Usein elävää musiikkia joten kahdeksan jälkeen tulee pääsymaksu. Musa yleensä lattaripohjaista ja mukavaa. Ruoka hyvää ja paikka melko avara ja tilava. Kolme baaritiskiä ja hyvä palvelu.
Vetää paljon tanssimisesta tykkääviä vaikka tanssilattia onkin aika pieni. Tanssittajia yleensä on näkynyt riittävän. Erikoisuutena Barbeque keittiö jossa saat itse kerätä raaka-aineet lautaselle ja kokki paistaa ne edessäsi. Saa syödä niin paljon kuin napa vetää.
Ikärakenne suurinpiirtein 28-60... voi vaihdella viikon eripäivinä. Perjantaisin ja lauantaisin voi varautua jonottamaan jos ei ole riittävän vippi päästäkseen jonon ohi.. *nauraa*
Sijatisee yliopistokadulla hesari clubia vastapäätä, eli jos ei meno maistu, lähellä on valtaisa valinta erilaista klubia ja ravintolaa.
Hintataso normaali helsingin raflahinnasto, Köyhälle kallis mutta kaikille samanhintainen =)))
Toivottavasti sait jotain irti tästä. ~W~
ps. yläkerrassa kiva tapas-baari johon on helppo tehdä treffit ennen siirtymistä alakertaan.
Kiiiitos viestistä!Kuulostaa tosi kivalta paikalta:)T.Mimmi 40v
Hyvää syksyä sulle!
tuntuu olevan joka paikassa, ei ole vielä yhtään tanssipaikkaa näkynytkään koko maassa, jossa aikuiset voisi tanssia muuta kuin eläkeläisten humppaa ja tangoa.
90 % miehistä on ulkomaalaisia.....
Haloo...pitääkö tosiaan paikkansa että 90% ulkomaalaisia?Tosin en ihmettele...kertokaa:)
Kerran kävin ja jäi viimeiseksi.
Paikka on täynnä etnisiä vähemmistöryhmiä.
Muistaakseni paikalla oli NELJÄ suomalaissyntyistä miestä.
Vaaleita "blondeja" oli sitten sitäkin enemmän...