Kevin Smith ja Faaraon kirous

TK Prod.

Elikkä olemme tekemässä suomalaista Indiana Jones -fanileffaa nimeltä Kevin Smith ja Faaraon kirous. Sen juonen voi lukea elokuvan sivuilta http://koti.mbnet.fi/ksw
Se kuvataan kesällä 2006 ja tulee sen jälkeen nettiin levitettäväksi ja DVDlle myytäväksi.
Käykäähän katsomassa saitti ja antakaa myös kommentteja projektista!

4

448

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Joopajoo

      Tuntui jonkin aikaa mieleniintoiselta mutta sitten nimi "Kero Köpärinen" veti kaiken mielenkiinnon vessanpöntöstä alas, ja tuli vain sellainen olo että tuosta tulee tavanomainen teinien pelleilyleffa.

    • TK prod

      Joo. Mutta mehän olemme teinejä ja ei ole vielä taitoja elokuvan tekemiseen kunnolla. Lisäksi siitä on tulossa lähinnä pieni sekoiluleffa. Kevin Smith on kuitenkin herättänyt kiinnostusta eteenkin IndyVillen (http://www.indyville.fi) keskustelupalstalla (http://www.indyville.fi/baari). Eli läheskään kaikkia tuo Kero Köpärinen ei ole haitannut. Tämä tarkoittaa siis sitä että emme ole poistamassa kyseistä sivuroolissa olevaa hahmoa elokuvasta pois. (Vain en hahmot poistetaan joilla on selkeä vihamiehistö takanaan)

    • TK Prod

      Joo terve taas. Nyt tuo Kevin Smith ja Faaraon kirous leffa tulee todennäköisesti Ganal TVltä (http://www.ganal.tv) kesällä. Jos sinulla sattuu näkymään kyseinen kanava niin kannattaa katsoa =)

    • TK Prod

      No nyt olemme uudistaneet Kevin Smith ja Faaraon kirous -leffan sivut ja nehän ovat osoitteessa http://koti.mbnet.fi/ksw
      PS: Mikäli sivulla on jotain vikaa, ettei esim. tekstit näy jne. ota meihin yhteýttä osoitteeseen [email protected]

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7383
    2. 78
      4893
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      79
      4789
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      132
      4208
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      8
      2998
    6. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2629
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      40
      2531
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      46
      2176
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2171
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1810
    Aihe