mihin liittoon taksikuskit

Mikäs liitto ajaa teidän asioita??

Jos ajaa, niin pirun huonosti.

Kohtuuttomiin työaikoihin ja heikkoihin liksoihin pitäisi saada muutos.

Vai ettekö halua???
84228
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

vielä 1980-luvulla venäläiset taksikuskit kuuluivat neuvostoliittoon. muusta en tiedä, mutta kellokin on jo paljon

Äänestä

mitäs voitais tehä, pitäskö meijänki ruveta lakkoilee?

hei hyvä idea, lakkoo niin kauan et
lähtömaksu 20€
odotus 48E/h
taksa1 4€/km
taksa2 5€/km
taksa3 6€/km
taksa4 7€/km

ja asiakkaat tyytyväisiä

Äänestä
  • Ihan hyviltä näytti noi lukemat! Noi kun tulis voimaan niin taksi ei olisi enään se "sontaluukku", johon jokaisella kengänkuluttajalla olis varaa.Homma olis melko lailla siistimpää ja taksin turha tilaaminen vähenisi. Ymmärettäisiin että taksi on ylellisyys väline eikä ns. tavallista joukkoliikenettä varten. Tällä hetkellä tilanne on aivan toisin eli kuka tahansa "remuporukka" voi ottaa taksin ja ajaa pari kilometriä, jolloin taksa on halvempi kuin esim. bussilla.

    Äänestä

  • MITENS OLIS PERUSPALKKA PROVISIO.??

    tYÖN VOIS MUUTTAA KOLMIVUOROTYÖKSI.

    3 X 8 = 24 TUNTIA.

    VAPAUTTAA LUVAT

    Äänestä

  • taksitavaksi kirjoitti:

    Ihan hyviltä näytti noi lukemat! Noi kun tulis voimaan niin taksi ei olisi enään se "sontaluukku", johon jokaisella kengänkuluttajalla olis varaa.Homma olis melko lailla siistimpää ja taksin turha tilaaminen vähenisi. Ymmärettäisiin että taksi on ylellisyys väline eikä ns. tavallista joukkoliikenettä varten. Tällä hetkellä tilanne on aivan toisin eli kuka tahansa "remuporukka" voi ottaa taksin ja ajaa pari kilometriä, jolloin taksa on halvempi kuin esim. bussilla.

    eikä taida olla pelkkä sontaluukku vaan myös mc donalds ravintola sekä jos oikeen vituttaa asiat niin onneksi on suomalainen taksi siistine kuljettajineen jolle voi vittuilla jo ennen kuin astuu autoon.
    ja nää saatanan rautatieasema - satama asiakkaat: tullaan laivasta taksiin geisseineen ja olis vähän kiire rautatieasemalle.
    viikkari-elielin aukio 15e ja päinvastoin
    länkkäri- elielin aukio 20e ---------
    kehä ykkösen sisäpuoli 30e
    kehä kolmonen ------ 40e
    köyhät vois mennä vaikka jalan.

    Äänestä

Kitisevät, epäystävälliset ja palveluhaluttomat taksikuskit joutavat Neuvostoliittoon.
Kyllä NL on kadonnut ja mainitut taksisuharit toivottavasti myös.
Vapaa kilpailu ja hinta-laatu-suhde kohdalleen !

Äänestä

otettaisi jo lännestä oppeja ja unohdettaisiin ne ikuiset sosialismiin pyrkimiset esim. SAKL:n ja vasemmistoliiton (ent. komunistit) ja demareiden tuella. Halosesta puhumattakaan. YÖK. Oksettaa.

Äänestä
  • Taksialallahan otetaan jo mallia jenkeistä eli ei kuuluta mihinkään liittoon. Palkat hipovat taivaita ja vapaata aikaa on on todella paljon siis aivan superhyvä työpaikka ja mikä parasta ... työn saa helposti !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuuluvat kirjoitti:

Mikäs liitto ajaa teidän asioita??

Jos ajaa, niin pirun huonosti.

Kohtuuttomiin työaikoihin ja heikkoihin liksoihin pitäisi saada muutos.

Vai ettekö halua???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu