Leijonien kunto?

Sitä vaan niille jotka Kauppatori-pippalot näki, että minkälaisessa kunnossa ne leijonat oikein oli? Oliko "hopeaa" juhlistettu sielläkin perinteisesti viinalla, vai oliko vesi vain kelvannut? Ketkä juovuksissa, ketkä ei?
1129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

suurin osa tais olla hiukan maistissa :D saku notkui oudosti sen laulun aikana ja jokinen alko selittää jotain sörkän vangeista..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ykstaas kirjoitti:

Sitä vaan niille jotka Kauppatori-pippalot näki, että minkälaisessa kunnossa ne leijonat oikein oli? Oliko "hopeaa" juhlistettu sielläkin perinteisesti viinalla, vai oliko vesi vain kelvannut? Ketkä juovuksissa, ketkä ei?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu