ehkäisy ekalla kerralla

muikistus

Miten ehkäisy ekalla kerralla? Kannattaako luottaa pelkkään kortsuun, vai ottaa sen lisäksi e-pillerit käyttöön? Kyseessä kun ei ole vain yhdenyön juttu...

10

2852

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jo nainen

      Mielestäni sinun ei kannata eka kerralla pähkäillä ehkäisyä. Kaikki sujuu vaivattomammin ja spontaanimmin kun et käytä mitään ehkäisintä. Ainakin kondomi kannattaa unohtaa.
      Itse olin alussa pitkään ilman ja hyvin sujui! Olin märkä ja rentoutunut ja mun kundikaveri kova ja kiimassa. Annoin hänen tulla reilusti sisääni ja joskus tietty myös otin spermat suihin. Kundi kestää yhdynnässä muuten pidempään kun ottaa ekaks suihin tai runkkaa ekat spermat kundilta.
      Aamuisin oli ihanaa rakastella uudelleen kun mulla oli yölliset satsit pillussa liukkaana ja miehellä aamujöpötys parhaimmillaan.

      • Pullo kosssua

        Jos edellisen jutun kirjoittaja ei ole mies, tarjoan itselleni pullon kossua. (Muuten saisin vain lasillisen)


    • Geba

      Ensimmäisellä kerralla EI tule raskaaksi.

      • vai tyhmä

        Ekallakin kertaa voi tulla raskaaksi, jos ei käytä kumia tai pillereitä. Ei raskaaksitulemisen mahdollisuus ole yhtään sen pienempi.


    • naiseen tutustuessa

      Naiselle kannattaa sanoa että käytetään keskeytettyä yhdyntää.

      Sitten vaan siemenet sisään, alkuhypähdyksen jälkeen selviää aika nopeasti naisen luonne.
      Ja ainahan voi pyydellä anteeksi ettei mahtanut sille mitään, kun nainen oli niiiin kiihoittava. :-)

      • Nimetön

        Kalu oksensi piimät lakanalle. Sitten vaan heti kalu pilluun sisään takasi.Nainti siihen asti kun kalu vetelöityy.


      • erkki
        Nimetön kirjoitti:

        Kalu oksensi piimät lakanalle. Sitten vaan heti kalu pilluun sisään takasi.Nainti siihen asti kun kalu vetelöityy.

        Mitä, vetelöityykö sun kulli jo yhdestä kerrasta?
        No ei se mitään, mutta jos joskus onnistut lukasemaan toisenkin kerran, niin sen voi huoletta laskea sisään, koska toisella kerralla tulee pelkkää kurria, siinä ei ole siemeniä ollenkaan.


      • te kaikki
        erkki kirjoitti:

        Mitä, vetelöityykö sun kulli jo yhdestä kerrasta?
        No ei se mitään, mutta jos joskus onnistut lukasemaan toisenkin kerran, niin sen voi huoletta laskea sisään, koska toisella kerralla tulee pelkkää kurria, siinä ei ole siemeniä ollenkaan.

        olette!!!!


    • Herra N

      Ehkästä kannattaa aina, niin kauan kuin ette ole hankkimasta lasta! Kondomi on paras ehkäisyväline tähän asti mikä on olemassa se estää niin sukupuolitaudit ja lapsen saamisen.

      E-pillerien käyttö riippuu lähinnä sinun iästäsi, jos olet tosi nuori eli 12-13 vuotias (yleensä luullaan ettei näin nuorena voi saada lasta, mutta sanokaapa se äidille joka on 10vuotias) niin en tiedä kannattaako niitä käytää, koska ne ovat hormoonipillereitä. Eli ne voi tehdä turmelluksia vielä "ei kypsään" ruumiisesi. Kun olet 15-16 niin voit alkaa huoleti käyttämään e-pilleireitä koska ruumiisi on silloin jo täysin kehittynyt.

      Aina ehkäisyssä kannattaa käyttää kondomia. Se ei häiritse yhdyntää lainkaan vaikka suurin osa niin väittää(tietysti pientä häirintää), mutta se on turvallisin. Kannattaa myös käyttää e-pillereitä, jos vaikka kondomi sattuisi puhkeamaan.

      • nainen vaa

        oikein asiallisesti ja hyvin sanottu, ihanaa et tääl joitakin fiksujakin ihmisiä :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      64
      2618
    2. Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet

      Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.
      Sinkut
      27
      2594
    3. Kemijärven festarit 2025

      Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️
      Kemijärvi
      15
      1694
    4. Tekikö mieli laittaa viesti?

      Miten on? 😌
      Ikävä
      102
      1407
    5. Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!

      Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h
      Kotimaiset julkkisjuorut
      127
      1406
    6. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      101
      1359
    7. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      24
      1173
    8. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1106
    9. Kalateltta ja Siipiteltta

      Siipiteltasta ei saa ruokaa ollenkaan ja ovatko työntekijät ihan selvin päin siellä. Kalateltassa taas lojuu käytetyt la
      Kuhmo
      14
      1083
    10. Jännä tunne kun ekaa kertaa elämässään tuntuu siltä

      Että on tarkoitettu jollekin. Saattaahan tuo olla että on sekaisin kuin seinäkello, mutta silti tunne yhteenkuuluvuudest
      Ikävä
      59
      995
    Aihe