Mitä

tästä:

http://kotisivu.dnainternet.fi/esa08/jumalallinen.html

Pystyykö teidän mielestä ihminen tuohon. Googlaamalla löytyy lisää Ivan Paninista.
5319
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

pystyy

Äänestä

Nuo sivuilla mainitut 'matemaattiset ilmiöt'... Suurempaa soopaa saa hakea. Eräillä toisilla sivuilla näytettiin että parista muustakin romaanista saa laskettua ihmeellisiä lukusarjoja joiden mahdollisuus on 0.00001% tms.

Äänestä
  • ...miten valtavalla määrällä soopaa on kautta ihmiskunnan historian saatu höynäytetyksi yksinkertaisia, ja imetyksi hillot vex.

    Äänestä

Jos ihminen on pystynyt nuo luvut Raamatusta löytämään ja laskemaankin, miksei ihminen olisi voinut niitä myös kirjoittaa? Ja oli miten oli, ihminen/ihmiset ne ON kirjoittanut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ajattelet kirjoitti:

tästä:

http://kotisivu.dnainternet.fi/esa08/jumalallinen.html

Pystyykö teidän mielestä ihminen tuohon. Googlaamalla löytyy lisää Ivan Paninista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu