miltä tuntui?
Minä kun otin heroa,
niin kaverin puheet
tuli kolmiulotteisina
kirjaimina suusta.
ootko kokeillut huumeita
15
1372
Vastaukset
- ..
Olen kokeillut ja jäänyt koukkuun. en suosittele.
- Skorpioni-Unikko-Assi Passi
Huumetta kokeilin pari kertaa ollessani 6-vuotias.
Seuraavan kerran ollessani 22-vuotias.
Sen jälkeen ei mielitekoa ole ollut.- narkkari
Olen (kokeillut) useitakin kertoja, ja en suosittele kenellekkään! koukkuun en ole jäänyt, mutta katumaan tulen koko loppuelämäni. Pilasin vielä läheisen ihmisen elämän kokeiluillani!
- Skorpioni-Unikko-Assi Passi
narkkari kirjoitti:
Olen (kokeillut) useitakin kertoja, ja en suosittele kenellekkään! koukkuun en ole jäänyt, mutta katumaan tulen koko loppuelämäni. Pilasin vielä läheisen ihmisen elämän kokeiluillani!
Olet jäänyt kokeiluasteelle.
Mutta tehtyä ei tekemättömäksi saa,
tiedän sen.
Miten läheisesi reagoi? Miten hänen elämänsä sitten meni? Lopullisesti(ko)?
- Mää
En oo kokeillut, on nähnyt tarpeeks idiootiks käytön jälkeen muuttuneita.
- Lomax
En ole kokeillu, enkä tuu kokeilemaankaan. Mulla oli yks puolituttu, joka LSD-huuruissa kuoli hyppäämällä kerrostalon kuudennen kerroksen parvekkeelta.
- curry
en ole vielä kokeillut mitään. paitsi että olen pilveä (ei minun mielestäni huume) poltannut.
haluaisin kyllä kokeilla ja teenkin jos saan tilaisuuden:- hörhelö
Haluat kokeilla? Miksi? Pitkää ikää vaan sulle!! Aina se ei kyllä jää kokeiluksi, eikö meillä näitä hörhöjä ole jo tarpeeksi täällä.
- Hullu
Hullu HULLU hullu HULLU HULLU..........
Äärettömän Hullu olet, jos menet kokeilemaan!
- rose
Kokeilunhaluisena otin vastaan nuorempana merkin joka laitettiin kielen alle, sain myöhemmin vasta tietää että oli LSD:tä, onneksi ei käynyt pahemmin. Hasista tulee joskus polteltua, harvemmin kuitenkaan.
- Syysneiti
En ole kokeillut mutta tunnen monia lähipiirissänikin jotka ovat kokeilleet..
pisimpään huumeita käyttäneet (about 9 v) ovat pieni joukko tutuissa
joista viimeisen 3 v aikana on kuollut 5 henkilöä.
Yhtä odotetaan kuolevaksi millä hetkellä tahansa
Yksi "selvisi" irti 4 v taistelun jälkeen..
mutta sivusta seuranneena en todellakaan kadehdi näitä
jotka joskus kaveripiirin ja uhmaamisen huumassa kokeilivat
pilveä ja siirtyivät nappeihin...
että tälläistä... - tytteli84
kokeilin pilvee, eli maria.. ekaksi tuntui siltä että se ei vaikuta.. sitten rupes olo olemaan kuin vähän hiprakas.. sitten rupesin näkee vähän harhoja.. ja lopux räkätin sikana.. ja puhuin ihan hölmöjä.. jalat painoi kun lyijy..en pystynyt liki kävelemään.. sitten kun vaikutus meni ohi.. heräsin seuraavan aamuna en muistanut liki mitään.. ja myöhemmin en muistanut enää tapahtumia liki ollenkaan...
- Wilma
En ole...
Ikävä myöntää että:
Minä kuulin itse ensi kertaa edes huumeista yläasteelle mentyäni...
Pikkuveljeni kertoi että, eka kertaa hänelle oli tarjottu huumeita yläasteelle mentäessä...
Näin se maailma muuttuu Eskoseni...*hymy*
Olen pystynyt kieltäytymään huumeista aina kun olen joutunut tekemisiin niiden kanssa... Ehkä paras esimerkki siitä, miten lähellä huumeet ovat elämääni olleet... Tuleva mieheni oli (!) entinen huumeitten orja... Hän muistaa aina kiittää minua siitä että pelastin hänet... Hän ei olisi kuulemma yksin selvinnyt...*hymy*- OnnenEnkeli
Olen kokeillut.
Siis narkkari(ko), montako %?
- ulrika
19v. kokeilin aika monta kertaa, ihailin hippikulttuuria! ...romanttinen kuva heistä, olispa joku vaan kertonu ett ne ei ole muuta ku pilviveikkoja niin olisin säästyny niiltäki kokeiluilta. onneksi kumminki en jääny kiinni niihin, joka kerta sain kovia "hallusinaatioita".kerran istuin sängyn päällä enkä uskaltanu liikauttaa sormeekaan, istuin siinä monta tuntia!!! kerran söin leipää, ajattelin syödä niin paljon että halkeen!. kotiin kun kävelin niin sain hokee ääneen koko ajan että kävele kotiin, äläkä merelle päin. veneellä kun olin ajelees näiden "ihanien" hippejen kans , olisin hypänny veteen jollei kaveri ois pitäny kiinni, luulin ett kaverit raiskaa mutt!!!!!!!!!tämä henkilö pelasti ilmeisesti henkeni!! tänään kun näen "hipin " tai vastaavan niin tiedän että hän on vain "paskanen kulkija".........
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984822Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801376- 1371334
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1691309En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5531198- 531135