Elikkäs olin joku 12-13 vuotias kun minulle ensikertaa alkoi kasvaa säärikarvoja. Silloin "säikähdin" niitä ja sheivasin ne pois. Nyttemmin olen tajunnut kuinka tyhmää se oli, sillä minulla on nykyään todella paksua ja pitkää säärikarvaa, joten osaisitteko kertoa että millä keinolla voisin ajella ne pois ja pitää huolen myös siitä että jatkossa ne eivät olisi tälläisia monstereita. epilaattoria olen harkinnut, mutta paljonkohan semmoinen mahtanee maksaa?
säärikarvat jätkällä
pepe
112297
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ei miesten tarvitse säärikarvoja ajella. Anna olla vaan, kaikilla oikeillä miehillä nyt säärikarvat on. Älä poista niitä, näyttää neitimäiseltä!
joo älä poista niitä
mut jos haluuut
kannattaa käyttäää
weet vahaaa....
Käy pari kolme kertaa valoimpulssipoistamassa niitä karvojasi. Noilla hoitokerroilla et vielä pääse kaikista eroon, mutta saat ohennettua karvastoa ihan mukavasti. Ja poistetut karvat lähtevät iäksi pois. Näkisin tuon kokonaisuuden kannalta järkevimpänä vaihtoehtona. Hoitokerran jälkeen kyllä sääret ovat tovin karvattomat...
Naisena olen käynyt 6 kertaa poistamassa ja alan olla entinen Hobbitti (karvajalka). :)
Jos sinua itseäsi häiritsee ne , niin aja pois . Miksi pitää kysyä täältä mielipiteitä ... sinunhan sääresi ne ovat . Kaikki melkeinpä kuitenkin sanovat , että miehellä pitää ollakin säärikarvat . No , hei ! ... kuka niin voi väittää , että jollain kuuluu ollakin niin , kun on aina ennenkin ollut . Ei mitään voi normittaa , eikä mihinkään traditioihin kannata juuttua .
Ajele vaan säärikarvasi pois jos haluat näyttää naiselta, olla neitimäinen ja että sinua luullaan homoksi. Onnea matkaan.
... et varmaan ole eläessäsi nähnyt yhtään karvatonta miestä , ethän ?
Jokainen päättäköön itse mitä tekee omalle keholleen ... vaikka ajaisi kaikki karvat pois .
MIEHELLÄ tulee olla kunnon karvoitus,..ellei sitten ole puppeli poika. Minä ainakaan voisi kuvitella puhuvani mieheni kanssa jalkakarvojen ajelun saloista.
Kyllä mies voi karvojaan ajella. ei karvoista voi olla kenenkään miehisyys kiinni. Jos mies on TOSI mies ni siinä ei paljo paina vaikka karvoja ei oliskaan. Toisaalta runsas karvoitus on vain epähygieenistä.
siis minä haluan ajella kerran ne jotteivat ne olisi noin paksuja kun nyt ovat, nimittäin olen nykyään aikamoinen karvajalka :D kyllä olen itsekkin sitä mieltä että jokaisella miehellä pitäisi karvat jaloissa olla, mutten haluaisi että ne ovat näin paksuja ja pitkiä kun minulla nyt ovat. haluaisin kerran ajaa ne pois jotta uudet karvat olisivat hennomat ja lyhyemmät että sieltä näkyisi muutakin kuin pelkkää mustaaa karvaa :D
on sexyt miehellä. Ne kuuluu olla karvaiset, karvoja pitkin on kiva kuljetella kättä. Mikä nykyajan ihmisiä vaivaa? Karvaton mies? Kuka tämän keksi alunalkaen. Kuka syötti meille että se on seksikästä kun ei ole karvoja. Ja missä vaiheessa me nielimme asian pureskelematta? Tottakai on eri makuja ihmisillä, mutta annetaan vapaus kaikille. Uskoisin että olisi paras jos saisi kunnon seksiä omana karvaisena itsenään.
Älä ajele.. Tai siis riippuu mitä haluat mut jos haluat vilpittömiä nuoria naisia jotka kiihottuu miehekkyydestäsi niin älä ota pois. et kai säkään erityisesti toivo et nainen on kalju tms..