Älkää unohtako, että Kaarin lähti itse ensin maistamaan makeaa elämää ja petti Hannesta kaupparatsun kanssa (jukka-pekka palo) ja Hannes otti takaisin. Antaa Hanneksen herkutella, kun kerrankin saa.
ei sympatiaa kaarinille
3
888
Vastaukset
- säälittää
Välillä ihan säälittää, millanen hirvityksen rooli Anitta Niemelle on kirjoitettu. Ei ole mikään symppis.
Mitenkähän tämä näyttelijä saa kokea sen ihan oikeassa elämässään.- järkyttynyt
Niinpä. Varsinkin kun lukee tätä palstaa, huomaa että kaikki katselijat ei erota faktaa ja fiktiota.
- Stetsonmies
.. pitää olla myös "paha noita" ja Kotikatu -sarjassa tämä kunnia on annettu Kaarin -hahmolle.
Anitta Niemi esittää roolinsa erittäin uskottavasti ja ehkä monesti onkin helpompaa näytellä raivohullua (vähän liian voimakas sana tässä yhteydessä) kuin kilttiä ja sympaattista henkilöä. Suuressa maailmassakin sivuosa-Oscarit menevät useimmiten psykopaattia tai roistoa esittäville näyttelijöille.
Aake Kallialan esittämä Mauri olisi muuten hyvä esimerkki kiltistä miehestä, mutta se, että hänestä on tehty tahattoman (tai tahallisen) koominen kaikessa höppänyydessään, tekee hahmon jotenkin ristiriitaiseksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 961589
- 741394
- 501317
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s1041208- 531196
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p9955- 36817
- 60761
- 49754
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41725