kalansaalis

pilkkimällä mereltä madetta,kuhaa,haukee
1134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sain 8 kalaa. Kun irroitin kalan koukusta, jätin sen aina veneen pohjalle.

Soudin sitten kotivalkamaan ja laittelin saaliin talteen tulitikkurasiaan. Aluksi en löytänyt kuin 7 kalaa. Yksi oli joutunut veneen pohjalle unohtuneen tupakkiholkin sisälle. Kesti kotvan ennenkuin se löytyi.

Tässä vinkki. Kun laitat saaliin tulitikkurasiaan, laita aina päät samaan suuntaan. Sillä tavalla on helpompi laskea montako kalaa on saanut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mahtava kirjoitti:

pilkkimällä mereltä madetta,kuhaa,haukee

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu