Koirat busseissa

Eilen, kun kuljin Helsinki-Vantaan lentoasemalle 615, huomasin kyydissä olevan tytön, joka oli tuonut haisevan ja läähättävän koiransa bussiin. Ällöttävää. Siinä se istui penkillä ja haukkui, tyttö ei mitään sanonut.

Miksi ihmiset tuovat haisevia rakkeja bussiin? Minulla allergikkona meni koko päivä pilalle kyseisen rakin takia. Ajatelkaa vähän!
10398
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Oma auto on julkisia mukavampi ja nopeampi.

Äänestä
  • eikä kai tarkoitus ole, että eläimet valtaavat julkiset ja syyttömät allergiset ihmiset joutuvat ostamaan auton itsekkäiden eläintenomistajien takia?

    Äänestä

niin saat ton xl:n pois nimestäs.

Äänestä

Että ihmiset ne vasta pahalle haiseekin! Kaikenmaailman tuoksuja ja parfyymeja ja jos ei muuta niin vähintääkin pitää joku voimakashajusteinen kurkkupastilli tai purkka kaivaa suuhun josta sitten leviää "niitä kurkkua aukauisevia aromeja" muuallekin kuin on tarkoitus. Itse jouduin tänään vaihtamaan paikkaa kun mun vieressäni lauma naisia alkoi jyssyttää jotain Airwavesia mistä löhähtää tooodella voimakkaat pistävät aromit ja kun mun nokka ei sellasta kestä. Olen allergikko myös.

Musta muuten Sanna tuntuu että sulla on se oma allergias kyllä toisenlainen, sulla on inho eläimiä kohtaan. Mä en inhoa eläimiä yhtään, eläimet on useimmiten paljon kivempia kuin itsekkäät ihmiset.

Äänestä
  • VAIKKAPA TAMPEREELLE.LAHTEEN.KOUVOLAAN.LAPPEENRANTAAN.HÄMEENLINNAAN.
    VALKEAKOSKELLE.PORIIN.FORSSAAN.RAUMALLE.TURKUUN.
    MIKKELIIN.KUOPIOON.JNE EI MUA HAITTAIS JOS MUN VIERESSÄ MATKAISI VAIKKAPA BERNHARDILAINEN.NÖFFI.SAKSANPAIMENKOIRA.TANSKANDOGGI.SUURSNAUTSERI.
    LEONBERGER.MASTIFFI.ROTTWEILER.AFGAANINVINTTIKOIRA.SAKSANSEISOJA.
    SAKSANPAIMENKOIRA.BERNHARDINKOIRA.MÄ KYSYISIN VAAN ETTÄ SAAKO SILITTÄÄ..

    Äänestä

Saatana XXL ja sanan että itse haiset, tunnen sinut.

Äänestä

Mitäs kun koiran näköinen ukkokin on ajanut bussia menneinä vuosina ?
Aiheesta enemmän tänään perjantaina Kontulassa Himabaarissa klo 18 jälk.
Tervetuloa ja ilmaiset kaljat kun ilmoittaudutte pöytäämme.

Parta-Jugi

Äänestä

Aikoinaam oli rajana, että bussissa saivat matkustaa sylissä kulkevat koirat, sekä opaskoirat.

Äänestä

Älä valita surkea röllipoika, tietenkin koiraa voi kuljettaa bussissa, onhan siellä myös haisevia juoppoja ja muita kaltaisia.

Äänestä

Niin niin mutta entäs jos kuljettaja on ihan koirannäköinen ja tapainenkin ?
Juonut taukotiloissa kahvia kupistansa johon on kustu. ( tosin vahingossa ) siis juonut vahingossa. Kuseminen tapahtui tahallaan toisten kavereiden toimesta.
Sitten vielä mieltymys silloisen päällikön, vaikkakin kilpailevan firman, mutta kumminkin, kaljun nuolemiseen ???
Parta-Jugi

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


SaanaXL kirjoitti:

Eilen, kun kuljin Helsinki-Vantaan lentoasemalle 615, huomasin kyydissä olevan tytön, joka oli tuonut haisevan ja läähättävän koiransa bussiin. Ällöttävää. Siinä se istui penkillä ja haukkui, tyttö ei mitään sanonut.

Miksi ihmiset tuovat haisevia rakkeja bussiin? Minulla allergikkona meni koko päivä pilalle kyseisen rakin takia. Ajatelkaa vähän!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu