Tuolla alempana on törkyinen linkki, joka on hämäykseksi otikoitu jotenkin "Venäjällä tapahtuu taas", mutta sisältää rivoa pornoa!
Ottaako ylläpito vastuun, jos joku kasvuikäinen avaa sivun linkin ja saa sielulleen vamman?
Ottaako ylläpito vastuun, jos joku kasvuikäinen avaa sivun linkin ja saa sielulleen vamman?
Vastaukset 5
Vanhimmat
En jaksa edes katsoa, mitä linkkiä tarkoitat. Enemmänkin ihmettelen tuota, miksi et valita ylläpidolle "ilmoita asiaton viesti" vaan täällä huutelet?
Miksi aloitat monta avausta samasta asiasta? Eikö se riitä, että keskustelee aiheesta yhden linkin alla eikä avaa turhaan uusia.
Voi hyvännen aika eikö lapsia pitäisi vanhempien valvoa.Teknikkaa on pane lapsesi tynnyriin se saattaa nähä ulkona vikka mitä.
Vanhempien tehtävä on valvoa, mitä lapset netistä katsovat. Sitä paitsi ei lapsen tarvitse olla netissä koko ajan, esim. puoli tuntia päivässä riittää ihan hyvin. Yhdessä sovitut sivut voidaan ladata koneelle ja tallettaa muistiin ja verkkokaapeli sitten irrottaa ja estää pääsy nettiin.
linkki sisälsi jokatapauksessa viruksen, joka aiheutti ongelmia ja turhaa vaivaa sen avanneille. siis täysin rikollista toimintaa jo yksistään. lisäksi se sisälsi lapsipornoa jonka levityksestä sanktiot eivä ole lievemmästä päästä. aivan turha yrittää jonkun puolustella tällaista häiriintynyttä tyyppiä. tämä on yleisen syyttäjän alainen juttu ja menee varmasti eteenpäin. voi olla että joku teki pahan töpön itselleen.
jos Venäjän asioita täältä lukevat?