Kokeilin uutta www.palkka.fi palvelua. En päässyt pitkälle. Susi mikä susi. Ei hyväksynyt tilinumeroani, vaikka olen käyttänyt sitä jo ainakin 4 vuotta yritystoiminnassani.
Kun klikkasin kohtaa "palaute", niin tuli tällainen:
"Palaute
Jos havaitset palvelussa ongelmia tai virheitä, ota yhteyttä puhelinpalveluun 010 320 530 (suomeksi) 010 320 535 (ruotsiksi) ma-pe 8.00 – 16.15.
Palvelu on maksuton. Teleoperaattorin veloitus puhelusta: lankaliittymästä 8,21 senttiä/puhelu 1,47 senttiä/minuutti, matkapuhelinliittymästä 29,13 senttiä/minuutti."
Ei kukaan jaksa alkaa soittelemaan minnekkään, kyllä pitää saada tuohon sähköposti-mahdollisuus..
Idea hyvä, mutta liian monta kokkia, niin soppa on sakee.. Elikkä kehtitelemistä vielä on!
Kun klikkasin kohtaa "palaute", niin tuli tällainen:
"Palaute
Jos havaitset palvelussa ongelmia tai virheitä, ota yhteyttä puhelinpalveluun 010 320 530 (suomeksi) 010 320 535 (ruotsiksi) ma-pe 8.00 – 16.15.
Palvelu on maksuton. Teleoperaattorin veloitus puhelusta: lankaliittymästä 8,21 senttiä/puhelu 1,47 senttiä/minuutti, matkapuhelinliittymästä 29,13 senttiä/minuutti."
Ei kukaan jaksa alkaa soittelemaan minnekkään, kyllä pitää saada tuohon sähköposti-mahdollisuus..
Idea hyvä, mutta liian monta kokkia, niin soppa on sakee.. Elikkä kehtitelemistä vielä on!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Moi,
lasken ammatikseni mm. palkkoja ja olen hämmästellyt kirjanpitoasiakkaiden vaikeuksia palkka.fi palvelussa ja antamien raporttien oikeallisuden suhten.
Hitto vieköön ja silleen, meni tässä hermo kun yritin pelkkää demoa.
Fine- demo!?
Mútta jos ammattilainen ei saa edes demoa toimimaan niin miten käy mattimeikäläisen?
Tän piti olla niin helppoo..
ja nyt en puhu Katso-tunnisteista! Sehän on täysin oma lukunsa.
Yhtä kaikki- niin helppoa- JA MIKSI KUITENKIN MENI HERMO?
Hemmetti, tiedän kyllä että tämä ei ole "mikään palkanlaskentaohjelma" mutta mörökölli vieköön. älkäät sitten mainostako sitä sellaisena.
Ai hitto et voi olla pinnana mokoman asian vuoksi.
Ja ilmasta- paskat, pitää kait pakosti tilata joku plk-ohjelma ja maksaa siitä sikana ja taas seuran vanhemmat kyselee, et mistä me oikein maksetaan?
voi elämä.
ja hemmetti,
jos joku edes lukee tän vietin niin ketjun aloitti "joku" vuodelta 2006!
Hitto ole mihinkään muuttunut.
Raivoa! Ja sitä paitsi vielä vuonna 2007 edellytyksenä oli alle 9-10 TT.
Raivoa.
Okei, nyt olen raivonnut, enää vaan v-tuttaa.
Ketju on tosiaan aloitettu 13 vuotta sitten, mutta mikään ei tunnu muuttuvan. Muuten hyvä palvelu, mutta sen avulla ei pysty ilmoittamaan maksettuja palkkoja. Olen aikaisemmin onnistunut sitä käyttämään, mutta nyt se pyytää päivittämään yrityksen tiedot ennen kuin mitään voi tehdä. Muuten hyvä, mutta niitä ei pysty päivittämään. Vaikka lomakkeen kaikki kohdat on täyttänyt, niin painike tallenna ja siirry eteenpäin pysyy harmaana. Pitäkää tunkkinne!
Sinnehän tuli vuodenvaihteessa joku uudella nimellä oleva Verottajan härpäke, joku palkkatieto vai mikä saamari se oli.
Mutta se on vähintään yhtä epävarmasti toimiva himmeli kuin palkka.fi palvelukin oli. Jopa amamtikseen tilitoimistohommia tekevät manaavat, että onpa tämä kankea ja vanhanaikainen. Pitää naputella pitkään, ja sitten systeemi hukkaakin tiedot, ja on aloitettava alusta.
Tuon uusi on niin täysin typerä viritys esimerkiksi yksinyrittäjälle joka maksaa palkkaa itselleen vain kerran vuodessa. Silti pitäisi naputella joka kuukausi tuonne tietoja, jos sattuu olemaan puhelinetu, eli kantaa firman aimoaa puhelinta taskussaan.
Se "etuus" pitää naputella tuonne palkkatietoon joka kuukausi. Voi viddu kun on sairasta meininkiä Verohallinnolla. Niillä verohallinnon IT-puolen ämmillä ei ole muuta tekemistä, kuin koodata tällaisia moskasysteemeitä lisää joka vuosi.
Mihin katosi ruksi. Ei palkkoja. Vitun koodarit.
Maksa sit veroja.. Tammikuulle pamahti 5000 turha korotus. Pakko maksaa..
Pitää veroja maksaa, täytä se 4 sivua /työntekijä sinne TULOREKISTERIIN, yksikin virhe se menee roskiin, uskomatotonta, joku on laitettava tästä yrittäjän kiusaamisesta vastuuseen.