on lähinnä punikkeja.
Halmeen arvostelijoiden taustalla
MiracleMike
11342
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
salonkikommunisti!
punikkeja, sosialisteja, kommunisteja. Punaliput liehuu. Hyvät jatkot - ja aatteen paloa teille vaan!
Kertoisiko ihmemikko, mihin järjestöön itse kuluu? Missä hänen tulonsa päätetään?
Ei sillä, kuuluupa mihin tahansa lailliseen järjestöön, vaikkapa Perussuomalaisiin. Oma päätöksensä ja se ok.
Vapaassa, työläisten, punikkien, sosialistien, kommunistien, kokoomuslaisten, maalaisliittolaisten, liberaalien ym rakentamassa yhteiskunnassa! Mukavaa täällä on olla!
Ajatteles, jos ei saisi olla aatetta?
Haluaako Persu-ihmemikko sen meiltä kieltää?
Niin vaan tässä selvisi että keitä te perussuomalaisten riekkujat olette. Selkärangattomia solisaliratti akutaattoreita. Punaisia tavaritseja, sosialisteja. Kohtuutonta ympäripyöreyttä ja moraalittomuutta ovat solisaliratit läpeensä.
Niin ilmeisesti on... Tein äsken Suomi24:lle ilmoituksen asiattomasta Halme-viestistä (viestisi alla). Poistavat viestin ilmeisesti pian. Pitää ilmoittaa ilmeisesti tästä lähtien kaikki törkeyksiin menevät viestit erikseen, koska palstan oma sheriffi ei älyä näitä muuten poistaa!! Herätys sheriffi!!??
kestä kuulla totuuksia. Halme on täysmulkero pedofiili-huumehörhö-idiootti-rasva-aivoinen jäteläjä, jota kaltaisensa peruspersut koittaa puolustaa säälittävimmillä keinoilla! HÄVETKÄÄ kaikki saatan perussuomalaiset mammannetissinlussuttajat!
Pelle. :D
Mitäs pahaa sinulle punikki tehnyt?
Jos tarkoitat punikilla järjestäytynyttä suomalaista työmiestä?
Hän juuri ammattilaisena työllään nostanut sinullekin elintason erääksi maailman parhaista!
Ammatillinen ja poliittinen vapaa työväenliike on itsenäisen valtion kulmakivi.
Ja sillä oikeus pitää haluamiaan symboleja, kuten vapautta osoittavaa punaista lipuissaan.
Vai haluaako ihmemikko sen oikeuden asettaa kyseenalaiseksi?
rehellinen työläinen se viime kädessä on, joka takaa IhmeMikollekin kaviaarit ja hanhenmaksapallerot nokan eteen.
Valitetavasti iso uho päällä ja alkavat itsekin uskomaan johonkin muka isänmaallisuuteen.
Tuskin tuo äidin lettupullabeibi koskaan herkkuruokaa nähnytkään!
Siis sitä hanhenmaksapalleroa, jota suomalainen ammattitaitoinen kokki työkseen valmistaa! Kuuluen PAM ammattiliittoon. Ja saman ammattiliiton tarjoilija pöytään eteensä tuo!
Sitä, miten idolinsa, se paksunista, käyttäytyy ammattiliittoon kuuluvia työmiehiä ja Poliisien ammattiliittoon kuuluvia konstaapeleita kohtaan, ei tässä parane kuvailla...
Riekkunut asiallisia puolueita. Sosialismi on harhainen menneen maailman aate. Sillä ei ole enää mitään tehtävää muuttuvassa maailmassa ellei sitten itsetarkoituksellinen vallassaolo ja johtajiensa optiot.