M 135 nimimerkki on vakavasti sairas

Kaide

Tunnus pois ja hoitoon ja pian. Tuollaisia ei oikeasti ole olemassakaan.

5

691

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • M135

      Mikä on palstalääkärin diagnoosi?

      Ei ole pätevä syy vielä, eikä riitä, että sanoo, että on vain sairas. Täytyy olla diagnoosi.

      Lääkäri ei voi raporttiin kirjoittaa, että "Minun (lääkärin) mielestäni potilas on sairas, potilas itse sanoo itseään terveeksi" - Ei noin voi raporttiin kirjoittaa. Eihän tuollainen ole pätevä lääkäriksi.

      Myöskään diagnoosiksi ei käy se, että sanoo että potilasta ei ole olemassa. Ei lääkäri voi raporttiin (sairaskertomukseen) kirjoittaa että "Potilasta ei ole olemassa". Minä tahtoisin nähdä sen sairaalan, missä lääkärit kirjoittavat näin sairaskertomuksiin.

      "Potilasta ei ole olemassa."





      Hoitoon laitettaessa täytyy olla diagnoosi.

      Mikä sairaus on siis kyseessä?


      Puheripuliko? - No se vain näyttää siltä. Tälle palstalle ei porukka paljon kirjoita. Yhden ja saman kirjoitukset näyttävät siltä, että tämä pitäisi palstaa itse hallussaan. Se ei kumminkaan ole niin. Mutta se voi näyttää siltä. Kirjoitusten välillä on kuitenkin useiden päivien väli.


      Vai onko jokin muu sairaus kyseessä, mikä?

      • perin

        erikoinen.


      • M135
        perin kirjoitti:

        erikoinen.

        "Kappalejako perin erikoinen."



























































        Mitä tarkoitat?


    • Orava

      Laskin muuten tuosta, että 18 aloitusta 40:stä tuossa etusivulla on kyseisen henkilön tekemiä. About puolet. Pitää varmaan yksinään tätä palstaa pystyssä.

      Millään palstalla en ole kenenkään muutoin nähnyt tehtailevan noin kiivasta tahtia juttuja. Mutta kai sitä, jos on ristiretkellä jonkin asian puolesta...

      Mutta silti, huh huh.

      • M135

        Kannattaisiko tarkistaa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      538
      4488
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      18
      3601
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      284
      2322
    4. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      476
      2189
    5. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      88
      1525
    6. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      157
      1383
    7. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      107
      1382
    8. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      64
      1301
    9. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      65
      1234
    10. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      84
      1144
    Aihe