Olen iloinen

ihmeissäni

kun olen viime aikoina saanut niin paljon kokea ihmisten ystävällisyyttä.Monet ovat minua muistaneet,halanneet ystävällisesti jne.Toivottavasti minäkin osaan antaa heille sitä samaa ystävällisyyttä takaisinkin.Onni tulee arjesta,pienistäkin asioista,niin se on.

3

551

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oot

      Kateeksi käy. Itse olen tuntenut oloni viime päivinä sivulliseksi. Kaikilla omat kiireensä, eivät jaksa muistaa, saatikka tulla ja halata. Itse en kehtaa tupata kenenkään tykö, kun niin monasti olen yrittänyt kontaktia, mutta ei... Tämmöisinä päivinä käyn lukemassa täältä toisten iloja. Kyllä se tästä taas jossain vaiheessa iloksi muuttuu.

      • sigrid46

        olla omassa sisimmässä iloinen toisen kanssa. Kateus tuo vain pahaa oloa, eikä sisäistä hyvää tunnetta synny. Jospa yrittäisit ajatella mielessäsi, sinulle tapahtuneita iloisia asioita, joita varmasti on kertynyt elämäsi aikana. Muistele ja käy ne läpi. Nauti jokaisesta muistelosta ihan rauhassa, jää oikein mietteisiin ja naura ääneen, jos voit, naurukin tuo helpotusta pahaan oloon. Kävele luonnossa ja katsele ympärillesi, kuin et koskaan olisi ja kuuntele, jossain laulaa lintusetkin, tuuli humisee, mutta niitä ei näe, ei kuule,jollei avaa itseään.Kokeile.


    • sigrid46

      syntyy ne monet mukavat ilon aiheet, kuten totesit. Olen huomannut omalta kohdaltani, kun hymyilen jollekin ihmiselle, sopivassa tilanteessa, saan hymyn myös itselleni. Kyllä se tuntuu mukavalta, oikein sydän kierähtää ylös alaisin, ainakin siltä tuntuu. Hyvä mieli jatkuu siitä eteenpäin ja olo on kyvyt, tuntuu kuin olisi tehnyt jotain suurta. Olisi hyvä nauraakin kunnolla kerran päivässä, saa sisäelimet hierontaa, sanovat viisaammat. Minä nauran monta kertaa päivässä koirani tekosia, on se välillä niin hellyttävä puuhissaan, saa minun naurut kirpoamaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      64
      8864
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      154
      5544
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      127
      4986
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      9
      3851
    5. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      85
      3460
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      53
      3369
    7. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      36
      2711
    8. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2661
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      39
      2603
    10. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      24
      1727
    Aihe