SDP on niin solmussa oman politiikkansa kanssa että he eivät enää itsekkään tiedä missä mennään.
UPM -saneerauksesssa rikastui SDP:n politiikot, samalla kun SAK:n jäseniä potkittiin persuuksille niin että huuto kävi.
http://www.iltalehti.fi/2006/03/10/200603104220977_uu.shtml
UPM -saneerauksesssa rikastui SDP:n politiikot, samalla kun SAK:n jäseniä potkittiin persuuksille niin että huuto kävi.
http://www.iltalehti.fi/2006/03/10/200603104220977_uu.shtml
Vastaukset 4
Vanhimmat
Irstisanomisilla rikkaaksi. Ei tarvitse tehdä mitään muuta kuin irtisanoa. Ja sitten kansa taas äänestää Halosen ja Lipposen valtaan. Ja suurtyöttömyys pahenee ja yhä useampi ihminen tippuu perheineen kadulle. Kehitys sopii erityisen hyvin demareille. Työläisten puolue on korruptoitunut. Se on ostettu ja se ajaa vain anonyymin suurpääoman asiaa. Nyt sen taas huomaatte. Mutta sitten taas vaaleissa äänestätte demareita. Demarit osaavat manipuloida teidät paremmin kuin kukaan muu. Suomi on rikkoutumassa ja te olette vain flegmaattisia idiootteja - vuodesta ja vaaleista toiseen. Te nostatte nämä pakkoruotsin kannattajat ja sillä teidät koyhdyttävän valtaeliitin vuodesta toiseen valtaan. Nyt teille pitäisi löytää jostakin älyä päähän ja luovuutta äänestyskopissa. Demarivalta on saatava alas ja talous ylös. Ei teillä muuta vaihtoehtoa ole. Köyhyys odottaa nyt monia ja asuntovälittäjät ovat innosta hermona.
Hemppa ei yhtään ihmettelisi, vaikka SAK:nkin melko varakkailla johtajatapeilla olisi jonkin mutkan kautta omistuksia suomalaisissa yrityksissä, myös niissä irtisanovissa;)
Herroja - ei SAK:nkaan herroja - ei työläisten huolet kiinnosta. Kun tienaa itse 100 000 vuodessa, niin kyllä siinä on oma napa lähinnä.
paljon suurempi määrä rikastujissa on kokoomulaisia.Siis avatkaa silmänne duunarit jotka olette kokoomusta äänestäneet.Sairaanhoitajat valittavat pieniä palkkojaan,ovat suurelta osin kokoomuslaisia,eikö kokoomus ole auttanut heitä?
Ei kokoomuslaisten taloudellisiin intresseihin kuuluu sairaanhoitajien tai muidenkaan palkkatyöläisten asioiden parantaminen. Heille on tärkeintä, että lääkäreoistä tulee ns. liikemieslääkäreitä. Olisi kohtalonivaa jos sairaanhoitajistakin tehtäisiin kookoomuslaisia liikemiehiä. Paljonkohan heille sitten maksettaisiin ja miten he työnsä tekisivät. Kokoomuksen aate merkitsee sitä, että vain rahalla saa ja että vain raha ratkaisee kaiken. Tyhjätaskuilla tai humanisteilla siinä maailmassa ei ole mitään asemaa.