Näytetään EU:lle miten paljon arvostamme heidän typeriä eurovision laulukilpailujaan ja äänestetään Loordi suomen edustajaksi viisuihin.
Laardin pojat sopivat hyvin niiden muiden maiden naivien nielunvinguttajien jatkoksi.
Olisihan se niin mieletön veto, että itsekkin pitäisi vääntäytyä TV:n ääreen jos suomi lähettäisi ne kumihirviöt möykkäämään sinne viisuihin. Ei sitten tällä kertaa ainakaan tarvitsisi jännittää saadaanko ruotsilta ja virolta se kaksipistettä, vai jäädäänkö taas nollille.
Laardin pojat sopivat hyvin niiden muiden maiden naivien nielunvinguttajien jatkoksi.
Olisihan se niin mieletön veto, että itsekkin pitäisi vääntäytyä TV:n ääreen jos suomi lähettäisi ne kumihirviöt möykkäämään sinne viisuihin. Ei sitten tällä kertaa ainakaan tarvitsisi jännittää saadaanko ruotsilta ja virolta se kaksipistettä, vai jäädäänkö taas nollille.
Vastaukset 8
Vanhimmat
mihin tekstaria voi lähettää???
euroviisut
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=124&conference=1500000000000020&subcat=435
Lordi esittää mielestäni erittäin laadukasta heavy-musiikkia. Yksikään nyky-yhtye ei osaa esittää perinteistä "kasariheviä" noin tyylikkäästi. Lisäksi Lordi on lisännyt juuri sopivasti massiivisuutta ja "korinaa" soitantoonsa. Ehdottomasti paras vaihtoehto. Puvut ovat tietysti yliampuvia euroviisujen tyylisiin pippaloihin, mutta viime aikoinahan siellä ovatkin menestyneet lähinnä vaatteitaan riisuvat esiintyjät... Jospa Lordi loisi sopivan kontrastin näihin strippareihin ja "kauniisiin poikiin" verrattuna.
Kilpi olisi aikaisemman tuotantonsa puolesta ollut suosikkini, mutta heidän viisuehdokkaansa ei yllä samalle tasolle kuin heidän musiikkinsa normaalisti. Kilpi vetää kuitenkin suomeksi ja siitä heille pisteitä.
Euroviisuissahan pitäisi kuitenkin esitellä "oman maan musiikkia" ja Suomessa se on tuota raskaampaa sorttia. Ja soitosta kuulee, ettei Lordi ole pelleilymielellä mukana! He ovat äärimmäisen taitavia soittajia.
Tämä on minun henkilökohtainen mielipiteeni, toivottavasti en jää sen mielipiteen kanssa yksin hehe...
kun aikoinaan Nightwish karsiutui noista pippaloista ,että jos nyt sitten toi Loordi pääsis jatkoon:)!
Tälle hevikansanmusiikkitouhulle nauretaan vielä. Ellei jo nyt. Olet oikeassa, kasaria se oli selvästi. Oikeastaan tosi poppia. Poikaa meinas öriseminen alkaa yskittämään. Odotin, että kitaristi tai joku olisi soittanut jotain, mutta kuminaamailuksi meni.
Positiivista oli mielestäni melodia. Tuo porukka vois olla tosi mielenkiintonen jos jatkaisivat melodisella linjalla omina itteinään ja jätttäisivät junttihevihommat zerozero-ajan hassuksi ilmiöksi.
Eivät osaa edes tehdä omaperäistä musiikkia. Tyypit plagioineet Alice Cooperin Poisonia pitkän pätkän biisiinsä. Hävettää idioottiplagioijat jos pääsevät teiniäänillä euroviisuihin. Eipä taas pariin vuoteen tarvitsekaan sitten miettiä osallistumista.
Juuri näin se piti mennä. Lordi voitti!!!
Hävettää olla Suomalainen!!!!!