PS haaskaa kansamme varoja!!

Bärlund kavalsi ensin satojatuhansia euroja verovaroistamme, Halmeelle maksetaan yli 5000 euron kuukausipalkkaa kun mies juhlii ja riehuu itsensä sairaalakuntoon eikä loppua ole näkyvissä. Päinvastoin, jopa pj Soini väläyttelee, että Halme asetettaisiin taas 2007 ehdolle. Mitä jää pieneläkeläisille ja muille vähäosaisille? Halmeelle maksettava palkkio tekemättömästä työstä vastaa n. 10 vuoden tuloja kaikkein köyhimpien kansalaisten ansioissa. Bärlundin kavaltamat potit vastaavat 20 vuoden tuloja köyhimpien kansalaistemme ansioissa. ROSVOT KIINNI (paitsi jos on PS-tyyppi)
5271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

kiinni. Sosialisteilla ne juoksentelee vielä vapaana hankkimassa panssarimersuja ja luksusveneitä. Puhumattakaan Lipposen perheen tilautoilusta veronmaksajien laskuun.

Äänestä

Ei ole YHTÄÄN wanhojen puolueiden kannattajaa! ;D

Äänestä

Bärlund kavalsi Perussuomlaisille kuuluvia varoja, eli vahingon kärsi Perussuomlainen puolue ei veronmaksajat.
Kyseessähän oli jokaiselle puoluelle maksettavista kansliamäärärahoista, jotka olisivat kuuluneet täysin laillisesti Perussuomalaiselle puolueelle aivan samoin kuin lapsilisät perheelle, jossa on kolme lasta.

Sairaalakuntoon on itsensä saattanut varsin moni sosialistikin eduskunnassa, kuinkas olikaan sen viimeisen jalkapallo-ottelun kanssa? Paljonko sairaslomalaisia sosialisteja syntyi, kun asiaansa osaamattomat sosialistit pelasivat futista? Jalkavaivaisia tuli koko joukko, vaikka jo ennaklta asia oli ennustetavissa. Itse aiheutettuja vammoja ja sairaslomia nämäkin.
Veronmaksajat joutuvat kustantamaan sosialistien jalkapallo-ottelun aiheuttamien vammojen kulut, puhumattakaan niistä sosialisti edustajiemme itse hankkimista tenniskyynärpäistä, mitkä myös koituvat veronmaksajien maksettavaksi.

Äänestä
  • Luulisin, että puolue ei ole sama kuin eduskuntaryhmä. Eduskunnan sivujen mukaan olen ymmärtänyt, että vaalien jälkeen kuka ja ketkä vain voiat muodostaa oman eduskuntaryhmänn ja sillä ei ole välttämättä mitään tekemistä puolueen kanssa. Niitähän aikoinaan perustivat Sulo Aittoniemi, Heikki Riihijärvi, Hannu Suhonen, Tina Mäkelä, Risto Kuisma jne.
    Kansaliamäärärahat menivät a. ryhmän perustaneille ei puolueelle.

    Äänestä

Eihän sinun ole pakko Halmetta äänestää, jos Halme edes ehdolle asettuu/asetetaan. Kansa päättää ketkä heitä eduskunnassa edustaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SOSIALISTI kirjoitti:

Bärlund kavalsi ensin satojatuhansia euroja verovaroistamme, Halmeelle maksetaan yli 5000 euron kuukausipalkkaa kun mies juhlii ja riehuu itsensä sairaalakuntoon eikä loppua ole näkyvissä. Päinvastoin, jopa pj Soini väläyttelee, että Halme asetettaisiin taas 2007 ehdolle. Mitä jää pieneläkeläisille ja muille vähäosaisille? Halmeelle maksettava palkkio tekemättömästä työstä vastaa n. 10 vuoden tuloja kaikkein köyhimpien kansalaisten ansioissa. Bärlundin kavaltamat potit vastaavat 20 vuoden tuloja köyhimpien kansalaistemme ansioissa. ROSVOT KIINNI (paitsi jos on PS-tyyppi)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu