Havaintoja salkkareista

Ostaessa jokaisella henkilöhahmolla on aina tasaraha.

Kaikilla menee pääsääntöisesti elämä päin vittua, tosin vähän aikaa voi olla hyvä tilanne.

Jennin kämpässä oli pringlespurkki samassa kohtaa hyllyä 2 vuotta.

Elina peri miljoonat mutta asuu silti kerrostaloasunnossa missä seppokin punkkaa(?).

Laura on tosi tyhmä.

Ketään ei osaa näytellä.
162120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

kuin kuuta, että salkkarit tulee.Jos ottaa sarja päähän, elä hyvä ihminen katso vaan tee jotain muuta.

Äänestä

Sanotaan "kukaan ei osaa näytellä". Ei "ketään".

Äänestä

"ketään ei osaa näytellä" opettele kirjoittamaan edes oikein ennen kuin haukut. Tottahan se on että KUKAAN ei osaa niistä näytellä.

Äänestä

Käytävien keskustelujen tasosta päätellen katsojakunnassakaan ei ole kaikilta osin hurraamista.

Äänestä
  • Mielestäni Salattujen Elämien näyttelijät ovat aivan tarpeeksi hyviä. Eihän tuotantoyhtiöllä tai kanavalla ole varaa palkata täysin ammattinäyttleijöitä päivittäiseen sarjaan ja moni ammattilainen haluaa tehdä muutakin kuin saippuasarjaa. Kotikatu ilmestyy kerran viikossa ja näin ollen siihen on paljon helpompi saada "ammattinäyttelijöitä". Enkä väitä tässä, ettei Salkkarilaiset osaisi näytellä. Onhan niitä huonoja toki, mutta varmaan tuo Romeokin petraa kunhan saa olla pitempään sarjassa. Minusta on hienoa, ettei Salkkareissa pyöri samoja naamoja kuin jokaisessa muussa suomalaisessa sarjassa tai elokuvassa. No mielipiteitä on monia.

    Äänestä

Kauppajaksoa on näytetty, siis monessako jaksossa on näkynyt kuin joku on käymässä Lidlissä, siwassa citymarketissa tms?

Kato kun se kaupassa kuvaaminen tulee aika kalliiksi, kun pitää roudata kiskoja valoja, mikkejä kameroita paikalle, ja sammuttaa loisteputkia jne. joten kauppakohtauksia ei näytetä, paitsi kun käydään siinä kioskissa missä ne laitteet on pysyvästi.

Kerran taidettiin kuvata kun joku oli Anttilassa, siihen se on sit jäänytkin.

Eli ohjelmassa esitetään vain oleellinen, ei siis turhaan mitään humpuukia, mikä ei liity juoneen.

Äänestä
  • Juoneen ....Hahahahahaa

    Äänestä

salatuissa on.Kysymyshän on päivittäissarjasta.Taide tehdään muualla.Kukaan ei pystyisi parempaan tolla tuotantotahdilla...

Äänestä

Ok, kieliopillisia virheitä kirjoituksessani oli mutta se siitä. Äidinkielen opinnot jäivät lukioon ja sen jälkeen olen mielestäni pärjännyt kanssaihmisten kanssa erittäin sujuvasti kommunikoidessani Suomen kielellä.

Aikomukseni oli vaan saada jonkinlaista keskustelua aikaan.

Kieltämättä katson joka jakson jos EI ole parempaa tekemistä sillä hetkellä.

Mitä niihin näyttelijöihin tulee niin olette varmaan oikeassa, ei niitä silti hyviksi voi sanoa.

Äänestä

Eiväthän "he" tai "ne" käy suihkussa ikinä ollessaan saunassa..

Äänestä

Oona ja Niko aloittivat koulun (eli luulisi että on jotain elokuun puoliväli).
Annikalla ja Kasperilla oli kuitenkin biologian kokeet (eli vois luulla, että on syksy jo hieman pitemmällä tai olisi kevät.)

Äänestä
  • että niko ja oona aloittavat ekaluokan yhtäaikaa????

    niko synty jo aikoja sitten saksassa kun jenni oli vankilassa ja oona synty vasta jokunen vuosi sitten karille ja lauralle.

    elikkä oonan pitäisi olla n. 4v ja niko sit varmaan n. 7v????

    mitä mieltä olette....???

    Äänestä

  • on mahdollista kirjoitti:

    että niko ja oona aloittavat ekaluokan yhtäaikaa????

    niko synty jo aikoja sitten saksassa kun jenni oli vankilassa ja oona synty vasta jokunen vuosi sitten karille ja lauralle.

    elikkä oonan pitäisi olla n. 4v ja niko sit varmaan n. 7v????

    mitä mieltä olette....???

    Ami sanonut, että Niko aloittaa koulun vuotta myöhemmin, koska oli siinä terapiassa sen ampumistapauksen vuoksi.

    Silloin kun Katja sai tietää, että Karilla ja Lauralla on suhde (muistaakseni Elinan ja Markuksen häissä), oli Jenni juuri tullut Saksasta Suomeen Nikon kanssa, joka oli silloin noin vuoden ikäinen.

    Laura taisi tulla raskaaksi tai olla jo raskaana samoihin aikoihin.

    Äänestä

Minäkin olen ihmetellyt Elinan rahojen katoamista. Ensin hän oli perijän kanssa naimisissa ja jäi leskeksi. Toisen kerran isöäiti jätti perintöä, joka kyllä mainitaan silloin tällöin. Mutta missä nuo Markuksen perintörahat ovat?

Äänestä

Kentaurissa mikään ei maksa mitään

Äänestä

olet tehnyt. No, tv-sarjastahan tässä vaan on kyse. Vai uskaltaako sanoa vaan... kyllä minäkin seuraan salkkareita, jos ei ole parempaa tekemistä. Joskus vaan tuntuu jutut niin yliampuvilta ettei edes viitsi katsoa.

Siitä olen samaa mieltä että korkeasti kouluttautuneen Lauran rooli on tehty välillä ärsyttävän tyhmäksi tässä Aaro asiassa. Tosin löytyyhän tosielämästäkin esimerkkejä näistä höynäytettävistä, mutta muuten fiksuista naisista. Kuinkahan kauan tämä Lauran ja Aaron juttu mahtaa jatkua ennenkuin tulee selvyys?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jokukaka kirjoitti:

Ostaessa jokaisella henkilöhahmolla on aina tasaraha.

Kaikilla menee pääsääntöisesti elämä päin vittua, tosin vähän aikaa voi olla hyvä tilanne.

Jennin kämpässä oli pringlespurkki samassa kohtaa hyllyä 2 vuotta.

Elina peri miljoonat mutta asuu silti kerrostaloasunnossa missä seppokin punkkaa(?).

Laura on tosi tyhmä.

Ketään ei osaa näytellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu