Miten voi löytää rakkauden jos ei käy missään?
Rakkaus
Nimetön
25523
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
kyllä löytää sinut....:o)
siellä missä sinäkin :)
sielläkin rakkaus on:o)
Rakkaushan on itserakkautta.
kaksi aivan eri asiaa....Mutta kumpaakin tarvitaan:o)
miten se näkyy jos ei rakasta itseään
välitä/rakasta itseään...on vaikea rakastaa muitakaan...Tai jos ei rakasta itseään niin miten sit muutkaan....:o/
Itserakkaudeton ihminen laiminlyö itseään....Itserakkauteen liitetään usein nekatiivisuus...Selleista se onkin,jos on yltiöitserakas...;o)
kasvaa viel hetki jotta kypsyn tuohon tilaan! Epävarmuus elää vielä ilmassa!!
pois....Äläs kasvakkaan liikaa...Kasvat viel itsesi ohi:o/....Rakasta jo tänään:o)
vastauksia neidillä
itse taas on kohtelias....En ole neitiä nähnytkään...hmm...vuosiin...:o/
vanhenee viinin lailla ja se maku on nautinto taivaallinen
hän yltyikin hurjan nautinnolliseksi...Puhuu vertauskuvin....Voihan...ei hän tarkoittanutkaan naista....:o/
mielessäin ei muu liiku kuin nainen.. Mutta voiko viini olla väkevämpää kuin naisen mieli..
naisen mieli...sielu..rakkaus....MIEHEEN!!! Sitä väkevämpää ei ole sitä humalluttavampaa ei mikään...:o)))))))))))))))))
on aina vallannut siihen mitä nainen on ja sinä sen kerrot näin julkisesti.. Kuka tämän jälkeen enää viitsii tutkia mitään ;)..
kiehtoo....Voihan tuhannen ja yhdenyön seikkailut...Nythän mä pilasin sun tutkimusmatkailusi....Anna anteeksi...annathan:o)
aivan kokonaan pilannut tutkimustani! Sen tiedän että seksi valtaa kaiken.. Seksi ratkaisee! En vain tiennyt että naiset näin.. Tai tai tiesin.. ta i ta i oon kuullut ;)
tietoa.....Ei seksi vaan rakkaus....Nooh...Jotkut luulevat et raha ratkaisee....Mut tää tietää...se on rakkaus...se on kaikki:o)...Seksistä viel....se on rakastelua ja osa rakkautta:o)))
puhuin välillä rakkaudesta ja välill seksistä! Mutt kun ne yhdistää niin taivas lyö tulta!! En mä tiedä mun tutkimustyö on kesken sittenkin.. Voi tätä elämää! Jos olisin fiksu niin rakastaisin vain enkä ajattelis lain!!
hetkeksi...Onneksi sä erotat kaksi asiaa toisistaan...siis olet oikein fiksu...Ja ihan itse huomasit et kannattais rakastaa vaan antaa tajunnan virrata omineen....Rakkaus antaa virtaa tajuntaan...
nää kaikki menee sähköpostiin! Olen kylmä ja kivinen kaivo! Jos et minusta enää täyty joudun itse tiskaamaan.. vastaan vaik kysy et..
sä haluut sähköpostia....Älä laita sitä rastia johonkin ruutuun.....Heh...Ethän huomaa et olen väsy...Juuh...tiskaa vaan....puhdistuu mukavasti kynnenalusetkin:o)))
edes mieli! Mikä ajaa ihmisen tähän pisteeseen!! Kiire, kiire ja kiire! Väsymys! Orjuus astuu kehiin! Taistelu sodan tuhoisan!! Miksei vois vain nauttia elämästä.. Niin, ilman puutetta!! Puute olkoon laki! Ja laen päällä se kirkkaus ;).. Jota voi imeä sielun lailla kirkkain mielin kyllyys rinnaissain! Siis rinnassais! Du Du Du Da Da Da..
väsymyksestä sameana...antaudun....Niin ylvästi kirjoitit..järkeni valo ei enää jaksa loistaa...se sammui kai jo otsikossa....Puutetta ei lain...Tarkoitan ettei lakia puutteesta lain:o/