Miksi Soini vaikenee??

Miksei kerro reilusti miten menettelee ystävä/kollegansa Halmeen kanssa jatkossa??
Pelottaako ihmisten reagointi vai mikä maksaa?
10630
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

kAIKILLA MEILLÄ ON SAIRAUSLOMIA.Sairauksista jopa parannutaan,huomautus.

Äänestä

sarjaa, eli mitä harjoitti jo pressavaalien jälkeenkin. Piti tulla esiin ja sanoa mitä piti, niin hilpas matkoille ja oli senkin jälkeen hiljaa. Ehkä tuo huhu KD.n siirtymisestä on totta. Mene ja tiedä.

Äänestä
  • Jos Kallis sitten siirtyy persuihin ja soini kd riveihin.ja

    Äänestä

  • Milloin tuo huhu on lähtenyt liikkeelle. Minultakin ohimennen tiedusteltiin samaa asiaa, kun kävin Lappeenrannassa viime viikolla. En tosin voinut vastata, kun en itsekään ollut tuollaista kuullut.

    Vaikka eihän sitä tiedä jos Timon arvomaailma on kallistunut enempi tuonne hengelliselle puolelle.
    Onhan hän kuitenkin hyvin vahvan kirkkokunnan jäsen.

    Äänestä

ihrakimpaleen kerralla, ettei ruuansulatus ehtinyt sitä käsitellä. Niinpä se juuttui Soinin peräsuoleen tukkeeksi ja ulosteet alkavat nousta jo kurkkuun asti. Siksi hän ei pysty puhumaan vaan hänen on vaiettava, kertoo lähinnä syöttösikaa muistuttavan puoluejohtajan erityisavustaja.

Äänestä
  • itse valtakunnanjohtaja V. Kuisma Lahdesta, joka vihaa Soinia silmittömästi ja haukkuu yötä päivää?

    Äänestä

  • taitaa olla kirjoitti:

    itse valtakunnanjohtaja V. Kuisma Lahdesta, joka vihaa Soinia silmittömästi ja haukkuu yötä päivää?

    Sonkajärveltä. :))

    Äänestä

Kansanedustajaan, joka on sairaslomalla on varmaan vaikea puuttua, niin ettei itse tee rikosta.

Kyllä näitä arvostelijoita riittää, mutta eikö olisi syytä kurkata omaan tupaakin. Viinanhinta ale alkaa näkyä vähän joka puolella, missä se vaalien kokokansan arvojohtaja. 14000 lasta on luostaanotossa (eli joka sadas lapsi).

Miten on eihän presidenttikään saa olla minkään puolueen edun ajaja, eikö se ole rangaistava teko?
Voisi olla arvostelemista, jos sitä etsitte.

Äänestä

Suuri yleisö ei vielä tiedä kuinka kauan Halmetta pidetään pakkohoidossa. Soini voi hyvinkin tietää, isokenkäinen kun on.

Menettelyyn tietenkin vaikuttaa se minkälaista vahinkoa pakkohoito Halmeelle aiheutti. Politiikkaa ei voi tehdä lääketokkurassa tai jos on lääkkeillä pöhötetty ihmisraunio.

Minusta tuntuu että Halme ei ole Soinin ystävä ainakaan siinä vaiheessa kun Halme joutu pakkohoitoon. Soini ei ole sanoutunut irti psykiatrian epäkohdista, joten luultavasti hän usko psykologiaan. "Hui kamalaa, onko Halme sellainen, täytyypä äkkiä kääntää selkä ettei ala toiset ajatella sitä ja tätä", tuumi tekopyhä Soini kun sai tietää pakkohoidosta. Valitettavasti Soini ei ole ainut lajissaan, seuratkaapa vaikka mitä tahansa keskustelupalstaa.

Äänestä
  • "Soini ei ole sanoutunut irti psykiatrian epäkohdista, joten luultavasti hän usko psykologiaan."

    Timo Soinin vaimo on lääkäri ja hänen etunimensä on Tiina. On olemassa sen niminen psykiatri kuin Tiina Soini.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


????????? kirjoitti:

Miksei kerro reilusti miten menettelee ystävä/kollegansa Halmeen kanssa jatkossa??
Pelottaako ihmisten reagointi vai mikä maksaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu