Kuten olette varmaan jo huomanneet että on alkanut virtaamaan tähän maailmaan jo raamatun mukaisia ennustuksia maailmanlopusta, lintuinfluenssa, hullunlehmän tauti , tsunamit ja maan järistykset. Ihmiset eivät käsitä kuinka lähellä on se että Jumalatulee hakemaan omiaan taivasten valtakuntaan.Tehkää parannusta ja antakaa elämänne Jumallalle 100% ei vain 99% vaan täydet 100%. Koska Jumala on meidät luonut omaksi kuvakseen. Kertokaa omia mielipiteitänne myös asiasta!
Jeesuksen paluu on lähellä!
Sari_
3387
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Taudit, maanjäristykset ja sodat eivät oikein toimi ennusmerkkeinä koska niitä on ollut aina.
Esimerkkeinä, musta surma joka tappoi suurimman osan ihmiskunnasta ja maailman sodatkin menivät jo ajat sitten.
Maan järistyksiä on ollut aina ja niiden määrä ei ole mitenkään lisääntynnyt.
Ihmiskunnan määrä sen sijaan on lisääntynnyt ja tiedon välityksen nopeus siksi saattaa vaikuttaa että maan järistyksiä olisi enemmän, mutta niin ei kuitenkaan ole.
Jumala ei tarvitse elämäänne mihinkään, mutta lukuisat eri lahkot sensijaan menisivät konkursiin ilman 100%:n sokeasti uskovia kannattajiaan.
Kannattaako sinun kuunnella ennustuksia? Olet Herran kämmenellä ja sydämessä, olet turvassa.
Tää on aivan totta! ^^
Pian on se aika, kun Jeesus tulee.
Hyvät ihmiset tehkää parannus! Teidän elämänne helpottuu ja saatte olla Herran lähellä.