...kohta veronmaksajien rahoilla?
Mannertenvälinen nahjus Matti Vanhanen on tämänkin vuoden aikana tehnyt useita lomamatkoja veronmaksajien kustannuksella. Viimeksi tämä "asiaosaaja" lorvaili toista viikkoa Torinossa yhdessä Tanja Karpelan kanssa.
Nyt Vanhanen haluaisi ottaa naikkosensa "Susan" mukaan seuraaville veronmaksajien kustannuksella tehtäville lomamatkoille.
Virallisia vierailujahan Matti Vanhanen ei pysty tekemään, sillä heikko kielitaito ja olematon osaaminen kansainvälisissä yhteyksissä estävät virallisten keskustelun käymisen.
EU-kokouksien tauoillakin tämä "asiaosaaja" on yksikseen ulkona kiviä potkimassa. Samaan aikaan muut kokoukseen osallistujat käyvät lopputuloksen kannalta elintärkeitä neuvotteluja.
"Asiaosaajan" meriiteissähän on mm. Suomen EU-maksuosuuden nelinkertaistaminen - Vanhanen ei saanut läpi edes Suomen minimitavoitetta.
Tämä naikkosten mukana roudaaminen on kuitenkin liikaa. Sille on pantava stoppi.
Lomaileeko Vanhasen naikkonenkin...
3
165
Vastaukset
- Ei vaan
kun korvienvälissä ei ole millä miettiä.
Terijoenhallitusasiat aina puskee pojan mieleen ja katkeruus vai sairastuttaa Känää entisestään.
Hyvä Matti lomaile rauhassa. Ei Känän kommentit paina mitään. - voi kana parka!
Kunnon johtaja pistää alaisensa töihin ja vaatii heiltä verta, hikeä ja kyyneleitä.
Ei pääministerin pidä istua jossakin "toimistossa tammipöydäntakana" ja odottaa että organisaatiossa jotain tapahtuu.
Vanhanen voisi rumbata vielä enemmän virkamiehiä joille maksetaan ylisuuria palkkoja tekemättömyydestä.
Itseasiassa, Vanhanen on lomailleessaan Suomen kannalta tehokkaampi ja parempi kuin jokaiseen pikkuasiaan puuttuvat Lipponen tai mikä pahempaa, joku kokoomuslainen nyrvistöjohtaja! - runokukko
Kaihoin mielin muistan sut kanasein,
sä annoit ja mä sain.
Nyt höyhenesi kastuneet on,
ainoastaan kotkotuksesi kaikuu korvissain.
Muistan aina hetulasi joka plärisi tuulessa
kuin viiri joka saa tuulta alleen,
sinäkin sait allesi,
tosin, kanan kakkaa,
kaks kakkaa,
yks kakkaa kot kot kot
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad981653- 541083
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että4251057- 166972
- 57792
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän126772- 81699
- 51698
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38665- 57661