kuvia

Kun tätä kuvagalleria katsoo voi vain onnitella armeijaa, että sakki ei sinne tullut. Voi jumalauta mitä reppanoita.


http://irc-galleria.net/channel.php?channel_id=271966
12683
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Huomaa heti, että ainakin pukeutumisen ja tapojen kohdalla olisi opeteltavaa. Hattu päässä sisällä joissakin kuvissa ja muutenkin pukeutuminen huonoa ja epäsiistiä. Epäkohteliasta ja kanssaihmisiä halventavaa ja aliarvioivaa. Hiuksetkin epäsiistit useilla.

Ymmärrän kyllä, että pitää antaa kaikkien kukkien kukkia, mutta epäkohteliaisuus ja epäsiisteys on asia erikseen. Epäkohteliaisuutta pidän erittäin ikävänä ja rumana asiana.

Äänestä
  • Mitä nyt noita kuvia selailin, eipähän ne juuri poikkeasta muista saman ikäluokan edustajista. Joten ei sivari stereotyyppinä mitenkään eroa valtoväestöstä, lukuunottamatta ehkä lapinjärvelle jääviä legioonalaisia.

    Kyllä ainakin mun kavereilla mitkä armeijan ovat käyneet, ovat kyllä yhtä epäsiistejä kuin ennen armeijaa ja pitävät pipoa sisällä päässä.

    Ja vielä rikkoakseni vänrikin illuusion Upseeri on herrasmiesfantasioista. Niin tiedän erään reservin vänrikin, joka käytti koko asepalveluksen ajan huumeita ja kertoi myös ettei kyseisen yleisen huumausaineen käyttäjien määrä ollut sen vähäisempi kuin muissa samanikäisissä nuorissa. Jengiä oli kuulemma haminastakin res. upseerikoulusta rinkiin löytynyt...

    Äänestä

  • Huomaa heti, että ainakin pukeutumisen ja tapojen kohdalla olisi opeteltavaa. Hattu päässä sisällä joissakin kuvissa ja muutenkin pukeutuminen huonoa ja epäsiistiä. Epäkohteliasta ja kanssaihmisiä halventavaa ja aliarvioivaa. Hiuksetkin epäsiistit useilla.

    Millä perusteella sivarien pukeutuminen on muka jotenkin epäsiistiä?

    Minä en ainakaan leikkaa pitkää lettiäni ja luovu koruistani joidenkin sinunlaisesti maanpuolustusfasistien mieliksi. Minuun tuo sotilaallinen ulkonäkö ja pään kaljuksi ajaminen eivät ole ikinä iskeneet.

    Ymmärrän kyllä, että pitää antaa kaikkien kukkien kukkia, mutta epäkohteliaisuus ja epäsiisteys on asia erikseen. Epäkohteliaisuutta pidän erittäin ikävänä ja rumana asiana.

    Onko ne varusmiehet sitten muka palvelusaikana kovin siistejä? Lapinjärven sivarikeskuksessa ja palvelusaikana voit käydä suihkussa ja vaihtaa puhtaita kuteita ylle silloin kun itse haluat. Tietääkseni armeijassa saattaa joutua joskus olemaan jopa pari viikkoa metsässä ilman suihkua ja puhtaita vaatteita, joten se siitä armeijan siisteydestä.

    Itse osaan kyllä käyttäytyä kohteliaasti, sillä mielestäni normaalit normaalit käytöstavat täytyy osata ilman armeijankin suorittamista. Ovatko varusmiehet sitten kovin kohteliaita esim. ulkomaalaisia ja muita eri vähemmistöjä kohtaan?

    Äänestä

Surkeita luusereita koko sakki.
Saunantaa tarttis viedä! ;)

Äänestä

Mikä helvetti siinä onkin kun on kyse näistä sivareista ym.maanpettureista,että pitää jotenkin erottua normaaleista immeisistä,
esim.just pukeutumisella ja korvista roikkua jakoavaimia ym hilavitkuttimia.
Kaikki NAURAA TEILLE!!! YMMÄRRÄTTEKÖ!Ai nii,ettehän te välitä siitä paskaakaan,niinku ette isänmaastannekaan!
Ottakaa kuva sillä kameralla itestänne ja sit parinkymmenenvuoden päästä katotte sitä...
Kuolette nauruun!

Äänestä
  • kirjoittamastasi viestistä ja katso sitä 20 vuoden päästä... katsotaan kumpaan kuolet, nauruun vai häpeään.

    Äänestä

  • kuva tuosta... kirjoitti:

    kirjoittamastasi viestistä ja katso sitä 20 vuoden päästä... katsotaan kumpaan kuolet, nauruun vai häpeään.

    Luultavasti luotiin,koska 20v päästä puhumme pakosta venäjää tällä menolla....

    Äänestä

Tietäisittepä minkänäköistä porukkaa löytyy noista sivarien vihaajista.... Paljastanko?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sivareista kirjoitti:

Kun tätä kuvagalleria katsoo voi vain onnitella armeijaa, että sakki ei sinne tullut. Voi jumalauta mitä reppanoita.


http://irc-galleria.net/channel.php?channel_id=271966

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu