Minä julkaisen siinä 2023-2046 keksinnön, joka tekee minut rikkaaksi. Odottakaahan vain, kyllä tekin tulette iloiseksi kun julkaisen sen ^^.
Paitsi tietenkihän minä voin kysyä siihen vähän rahaa toiselta ja sen tyypin ottaa mukaan hommaan, niin saan sen valmiiksi ennen meteoriitti iskua, ja aikaisemmin.
Se on prototyypissä menossa, mutta se on sellainen keksintö jota kukaan ei voi keksiä eikä voi älytä miten se keksintö toimii vaikka paperista lukisi.
Kymmeniä vuosia menisi sen paperin tutkimiseen jos se varastettaisiin, koska siitä ei kukaan tajua, paitsi minä tajuan. Turha siis tulla minun keksinnön perään, se on vaan maailman hyväksi se keksintö, kun jos joku varastaa sen, niin suurempi mahdollisuus on meteoriitin iskulle, jota kukaan ei halua.
Se keksintö vois maksaa jotain 6-18 mijoonaa euroa.
Haluisko joku varakkaampi (Rikas) auttaa keksinnön parissa, kun teillä ei ole niin paljon kulutuksen kanssa ongelmia.
Mutta Rikas ei tarkoita sitä että pitäisi olla sellainen multi ziljonääri, vaan myös vähän köyhemmätkin voivat auttaa.
Elikkä tänne keskusteluun haetaan tyyppejä jotka haluavat auttaa tulevaisuudessa tämän keksinnön parissa. Sanokaa paljoko voisitte antaa keksintöön rahaa jos haluatte sen nopeammin valmiiksi. Mutta vielä pitää minun koulua käydä että jonkin, 5-10 vuoden päästä palataan asiaan.
Tänne halukkaiden nimiä jotka haluavat osallistua projektiin, no vielä nimikin keksiä projektille niin sanoisin sitä vaikka: Tal En'h.
Kuulostaa aika salaperäiseltä nimeltä ja keksintökin on salaperäinen niin, aika hyvä nimi ^^.
Pitää kysyä tähän loppuun että miten paljon sen keksinnön lisessöinti tai rekisteröinti mikä lie oli niin maksaa.
______________________________________
Onko halukkaita Tal En'h projektiin???
-Sähköasiantuntija
-Bisnesmies
-Mekaanikko
No kai keksintöjä rakentaessa jotain tälläsiä pitää olla. Vielä ehkä enemmän eri ammatteja pitäisi olla myös.
Minä rikastun keksinnöllä
MassMutationMaster
4
1082
Vastaukset
- lahajottaa
19 kvadriljoonaa euroa jos sua vaa kiinnostaa mun hilkut? jos ei riitä nii mää voin jatkotutkimuksiis lahajottaa jonku pari sentiljoonaa euroa.
- lahjoitan
joku reilut 2,30€ vois tohon laittaa...
- ompi yksi
Ydinfyysikko ja sähkäri syvä jäädytettynä,voin herättää ne sulle...
- Anonyymi
Tein keksinnön.
Hyvin simppeli, mutta täysin ylivoimainen vs kilpailijoiden tuotteet.
Maailmanlaajuinen markkina varovasti arvioiden 500mil€/v. Tuotteen hinta n. 20-30€/kpl alv 0%.
Nyt koukkuja vähän joka suuntaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2075240Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813716SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt663602Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers153528SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun433159Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1062360SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412346Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?312194Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan762140Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja922079