Tiedättekö semmoista muuttofirmaa, josta löytyisi mies tai kaksi, jotka on hyviä purkamaan ja kokoamaan kalusteita, esimerkiksi hankalanmallisen kirjahyllyn?
Käytin joitain vuosia sitten jotain firmaa Riihimäeltä, joka oli tosi hyvä, en vain muista nyt sen nimeä eli sekin käy, jos joku sattuisi tietämään. Toinen nuorista miehistä oli ollut Iskussa työssä aiemmin.
Hyvä muuttofirma?
15
5592
Vastaukset
- yks vaan
Hyvinkään muuttohaukat on ainakin yks. Itse siellä joskus töissä olleena...
- Hki->Hyvinkää
Kommenttini ei ehkä ehdi ajoissa, mutta here goes:
useasti muuttaneena voin sanoa, että Muuttohaukat tekivät ehdottomasti parhaan muuton; muuttoporukka tuli paikalle sovittuna aikana, tavaroiden siirto sujui vauhdilla ja huolella, ja minulta muistettiin vielä kysyä onko kellarikomerossa muuttotavaraa! Määränpäässä muuttolaatikot kannettiin sovittuihin paikkoihin, ja muuton jälkeen vielä tiedusteltiin kuinka homma sujui. Mitään ei särkynyt eikä kadonnut, ja muuttoväki teki parhaansa jotta uusi asuntoni ei likaantuisi. Erinomaista!- Muutto edessä
muutto? Tekeekö ko firma sitäkin? Ja osaisitko sanoa paljonko maksaa esim Joensuusta muutto Helsinkiin? Tavaraa sohvkalustot , kolme sänkyä kirjahylly ja poytiä ja tuoleja. Ja paljonko suurinpiirtein maksaisi jos myös purkaisivat ja kokoaisivat? Suurinpiirtein, koska minulla ei ole harmainta aavistusta. Kiitos.
- Keijukaisia olivat
Muuttohaukat toimi hyvin, mutta hitasti: tilasin kaksi miestä kantamaan. ne miehet olivat kaksi hintsua kundia. Eikä minulla ole edes kuin kevyitä kalusteita ja ison osan pienirtaimistoa olin vienyt henkilöautolla etukäteen niin ettei se ollut tiellä, kun kalusteita kannettiin. Olivat kyllä paikalla aikanaan. Mutta rismimpiä kavereita siellä saisi olla, tekivät töitä kovin hitaasti, vaikka itse autoin ( hento naisihminen) siinä kantamisessa, pitivät taukoja yms. eli aikaa kului.
Tonni samassa kaupungissa ja jopa saman kaupunginosan sisällä, kaksion kalusteet. Edellisen kerran muutin samojen kamojen kanssa kauempaa ja sujui puolet nopeammin. Ainoastaan siitä syystä, että oli aikamiehiä kantamassa. - lukumato3
Keijukaisia olivat kirjoitti:
Muuttohaukat toimi hyvin, mutta hitasti: tilasin kaksi miestä kantamaan. ne miehet olivat kaksi hintsua kundia. Eikä minulla ole edes kuin kevyitä kalusteita ja ison osan pienirtaimistoa olin vienyt henkilöautolla etukäteen niin ettei se ollut tiellä, kun kalusteita kannettiin. Olivat kyllä paikalla aikanaan. Mutta rismimpiä kavereita siellä saisi olla, tekivät töitä kovin hitaasti, vaikka itse autoin ( hento naisihminen) siinä kantamisessa, pitivät taukoja yms. eli aikaa kului.
Tonni samassa kaupungissa ja jopa saman kaupunginosan sisällä, kaksion kalusteet. Edellisen kerran muutin samojen kamojen kanssa kauempaa ja sujui puolet nopeammin. Ainoastaan siitä syystä, että oli aikamiehiä kantamassa.Minä olen kolme kertaa käyttänyt Muuttohaukkojen palveluja, tosin viimeisestä kerrasta on jo muutamia vuosia. Pelkästään hyviä kokemuksia, ei halvin, mutta palvelu pelasi.
- Latenen
Lahdessa ja lähialueilla yksityinen pienyritys toimii joustavasti ja kilpailukykyisesti
Katso lisää www.yesgo.fi, sieltä löydät yhteystiedot ja tarjouspyyntöpohjan - Apua ois kaivannu
En voi suositella muuttohaukkoja missään nimessä. Homma oli melkoista sähläämistä, jonka seurauksena laskusta tuli karsean suuri. Hinnat korkeat työnlaatuun nähden.
- robsec
Tein juuri muuttorempaa asiakkaalle ja hänellä oli mutkaton ja hyvin tehty muutto Suomimuutto Oy:n avulla. Oli halvempikin kuin muuttohaukat......
- Ex-niemi
MUUTTOHAUKAT on parempi kuin NIEMI. Totuus NIEMI PALVELUISTA (entinen Muuttopalvelu Niemi) Totuus työntekijöiden suusta : http://www.youtube.com/watch?v=Gjeyj0QsoW8
- Rehellinen 1980
Suomimuutto vaatii maksun käteisellä ja veloittaa 180€ tunti.
Jos menee 5 min yli sovitun ajan, joutuu maksamaan siitä viidestä minuutista 180€. Pimeää rahastusta?
- Eino85
Suomi muutto rahasti meiltä kaksion muutosta 360€ enemmän kuin Jy-pi.
- utelias123456789
Mistä minne muutitte?
- sukkeli555
Paljonko muuttohaukat veloittaa muutoista? Onko olemassa halvempia vaihtoehtoja
- Muuttanut
Riihimäkeläinen Salo. Muuttivat omakotitaloni kamat kerrostalokolmioon. Homma hoitui, kaksi hyväkuntoista miestä jotka eivät kolhineen kaluja ovenpieliin. Kävin ensin hakemassa heiltä laatikoita. Tuovat niitä kyllä jos pyydät.
Hintav oli halvempi kuin haukoilla. Muutin Hyvinkäälle kuun alussa, ja hommasin muuttopalvelun https://tehomuutot.fi/ firmalta. Pakko nyt kehua tännekin, mutta kaverit hoitivat kyllä muuton selkeällä ja ripeällä otteella!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 11510223
- 525010
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html422181Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052038- 261904
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131581Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411382Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v31971Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54967Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta24953