Saddam oli oikeasti Amerikan ja lännen ystävä

Suurin osa Saddamin uhreista oli muslimeja. Saddam piti yllä rauhaa. Saddam oli Iranin vihollinen ja Iran on pahan akselivalta nro yksi Bushinkin laskuopin mukaan.
1205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

saddami halusi itsenäiseksi, siis vapaaksi toimijaksi yhdysvaltain kahleista! Saddami halusi myydä öljyä kenelle itse haluaa ja ottaa maksuna jopa euroja. Tästä ei tietenkään ameriikan business miehet, bushin porukka etunenässä, tykänneet, joten Irakia piti kurittaman ja johtajaa vaihdettavan!! Juutalaiset kuiskivat omia kuiskauksiaan vielä lisänä George paran korvaan, joten se oli Irakin menoa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sananvapaus kirjoitti:

Suurin osa Saddamin uhreista oli muslimeja. Saddam piti yllä rauhaa. Saddam oli Iranin vihollinen ja Iran on pahan akselivalta nro yksi Bushinkin laskuopin mukaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu