Siis, ei kai kukaan nyt tosissaan katso enää tätä surkeimmista surkeinta sarjaa (ehkä Salatut Eläimet on samalla tasolla)?
Perusteluja peliin miksi joku katsoo...kiitos
Perusteluja peliin miksi joku katsoo...kiitos
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Tulee katsottua ehkä 1-2 jaksoa parin viikon aikana. Salkkarit painii eri sarjassa. Siinä sentäs hiven normaalielämän menoa. Kaunareissa ei sitten sekuntiakaan. Pelkkää saippuaa ja ei edes hyvää sellaista enää. Joskus kun Kaunarit alkoi, tuli seurattua ensimmäiset pari vuotta tosi tarkkaan pakko myöntää.
Salkkarit sucks
...siksi koska se on ohjelma muiden joukossa? Teeveestä tulee nykyään tuhat erilaista tositv-ohjelmia jotka määrässäänkin jo kyllästyttävät....tätäkin katsoo jo mieluummin kuin niitä.
kaunareita mielummin katsoo kuin tosi tv:tä
jaksatko perustella miksi seuraat tätä roskasarjaa?
kuulu miksi katson kaunareita. Sitä saa katsoa
Älä juntti vastaile tähän ketjuun, sillä kysyin nimenomaan paskan sarjan katsomisen perusteluita!
Mutta olet näköjään yhtä tyhmä kuin katsomasi sarjan ennalta arvattavissa olevat juonenkäänteet
elämääsi jotenkin jos joku tätä seuraa? Nyt kuule poistu tältä palstalta
odottelen perustelua...
vai jopa monta sataa miljoonaa katsoo.mitä itse katsot?
jopas vitsin murjaisit...
perusteles miksi seuraat tätä roskasarjaa
Kauniit ja Rohkeat näkyy varsin monessa maassa ja katsojaluku voidaan hyvinkin mainita sadoissa miljoonissa....vai luulitko että tämä näkyy vain Amerikassa ja Suomessa?
ottakaa selvää mikä sarjan katsojaluku on ennen kuin kirjoittelette niin tänne.
Tiedän toki, että tyhmyyttä löytyy joka maailman kolkasta...valitettavasti
Itselläsi lienee ilmiselvästikin sitten tietoa katsojaluvuista ihan maailmanlaajuisestikin kaikesta päätellen?
Kerroppa sinä sitten meille ellei vaikkapa 300 miljoonaa katsojaa riitä tarpeeksi hyväksi vastaukseksi.
Ja suosittelen ihmeessä käymään vilkaisemassa vaikka Finnpanelin mittaustuloksia television katsomisesta....sieltä näkee kuinka montaa ihmistä sarja Suomessakin kiinnostaa.
Katsele sinä rauhassa niitä "mittaustuloksia"...
Luitko tämän 1. viestin? ET!
Heh, aika erikoista että ensin pyydetään ottamaan katsojaluvuista vähän selvää ennen kuin pitäisi tulla tänne kirjoittelemaan, ja sitten kun niistä katsojaluvuista on tietoa niin nepäs ei kelpaakkaan. Mitä ensimmäisestä viestistä?...siinä udellaan että katsotaanko tätä ohjelmaa?
Minä kyllä toisinaan katselen kun satun olemaan teeveen äärellä tuohon aikaan, kyllä se sellaisena puolen tunnin annoksena menee.
Mutta koska teikäläistä niin kummallisen kovin kiinnostaa tietää se että "ken katsoo paskaa sarjaa ja miksi", eikä sitä tiedonjanoa näytä riittävän tyydyttämään edes osoite josta saisi faktaakin ihan luvuissa, niin eipä jaksa jaaritella asiasta enää enempiä.
Mitä ne luvut kertovat? Onko mielestäsi niin, että mitä suuremmat katsojaluvut, sitä PAREMPI ja LAADUKKAAMPI ohjelma?
No ainakin ne antaisivat sinulle hieman tietoa hakemaasi kysymyksiin...yksi osa-alue kai tälläkin topicilla oli selvittää löytyykö minkä vertaa niitä jotka tätä katsoo?
Minä en suinkaan ole mikään "sarja-asiantuntija" sanomaan pitäisikö kaikenlaisten sarjojen hyvyyttä mitata vaikkapa katsojaluvuilla. Toki yleisöä vartenhan niitä sarjoja aina tehdään joten tottakai on sarjalle vain eduksi mitä enemmän katsojia löytyy, sehän nyt on selvä. Sitä paitsi jos Kaunareitakin on tehty jo kaikkiaan parikymmentä vuotta, niin sekin lienee selvää että onhan sen tekeminen pitänyt olla kannattavaa koska noinkin kauan sitä on jo tuotettu. Niin kuin yleensäkin kaikenlaisen tuotannon suhteen, niin eihän sellaista tuotetta kannata kovinkaan kauan tehdä ellei se ole kannattavaa. Ymmärrät tämän varmaan itsekin.
Sitä paitsi useimmille sarjoille varmasti löytyy ainakin jonkinmoinen vannoutunutkin fanikuntansa, olipa kyseessä sitten lyhyt sarja tai yhtä pitkä kuin Kaunarit. Tuskinpa se on tämän sarjan syy jos katsojia on nämä vuodet niin paljon riittänyt että se jatkuu yhäkin, parikymmentä vuotta varmasti riittää kerryttämään hieman isompaakin joukkoa vakituisia katsojia.
Vastakysymyksenä voisikin heittää että mitäs sinä sitten ajattelet sellaisista ihmisistä jotka tätä katsovat ja ovat ihan vuosikausiakin katsoneet, kun kerta sarjan huonous on herättänyt mielenkiinnon kysellä että kuka ja ketkä tällaista oikein katsoo?
pointti oli se, että miksi katsotte tätä paskaa?
Minua lähinnä säälittää ja huvittaa nämä koukkuun jääneet...käyttäkää tuokin aika vaikkapa ulkoiluun. Ei tekisi pahaa :)
No, olihan se tietysti hieman arvattavissakin että siellä taustallahan se jokin tällainen syy tähänkin oli. Eli kun joku sanoo että Kaunarit on paskaa niin sitten se pitäisi olla samaa kaikista muistakin...tyypillistähän tämä.
Mitä kummaa se edes sinua pitäisi liikuttaa ketkä tätä katsoo ja että vielä pitäisi syykin saada tietoon? Miksi sinua on ylipäätään edes kiinnostanut tällainen Kaunareihin liittyvä asia?....luulisi että sellaisista sarjoista joista itsekin pitää, niin haluaa tietää kaikenlaista mutta että sarjasta jota inhoaa ja pitää paskana.
Älä ota pahalla mutta jos sinusta on Kaunareiden katsominen säälittävää hommaa niin mitähän mahtaisi olla se että sarjan vihaajia vaivautuu tulemaan ihmettelemään että miksi tällaista katsotaan ja sitten moralisoimaan että "kannattaisi sekin aika käyttää vaikkapa ulkoiluun". Käyttäisit sinäkin tämän ajan vaikkapa ulkoiluun mitä täällä käyt meitä ohjeistamassa, ei varmaan tekisi pahaa. ;)
Voivoi, ei kuuleppas mahda puoli tuntia Kauniita ja Rohkeita päivässään tehdä kenestäkään vielä sohvaperunaa.
...tätä sosiaalipornon erästä ilmenemismuotoa seuraavat ja mtv3, joka ei ohjelmien laadusta vähääkään välitä, suoltaa tätä sontaa ruutujen täydeltä.
niin tyhmä että katsois tota paskaa.
...että tiedän kymmeniä moisen paskan kyttääjiä, joskin Salatut elämät ja kaikki tositv-paska ovat tehokkaasti vieneet osansa Ronn Mossilta. Vai mikä sen puuliiterinaaman nimi nyt olikaan.
no siis totta helevetisä! oon kahtonu kohta kymmenen vuotta ja katon edelleen
miksi katsot?
Onko se nyt niin vaikeaa käsittää, etteivät kaikki ole samasta muotista tehtyjä? Anna ihmisten katsoa mitä katsovat, turhaa sinä siitä vingut. Itse en puolestani ymmärrä, miten jotkut miehet vouhkaavat Smackdownista yms. turhasta. Mutta jos se heitä huvittaa jne. senkun katsovat.
kaikki täällä saavat sanoa mielipiteesnsä - myös tuo Anti-fanittaja siinä missä sinäkin...
Minkä takia jankata samaa asiaa 10 000 kertaa? Tuli selväksi jo ensimmäisellä kerralla.
niin ja vielä lisäys: kaunarit eroaa salkkareista selvästi paremman näyttelijäsuoritusten vuoksi. siis oletteko katelleet sillä silmällä salkkareita? se on niinkö niin kauhiaa se toiminta siinä että se on niinkö siis voi jumalauta! aivan hirviää. oon pistäny kaks kertaa jo palautetta niiden kotisivuille että ei saatana tästä teijän touhusta tuu yhtään mitään. se on niinkö yksinkertasesti vain jotain niin jumalatonta ennalta arvattavaa paskaa ko mikään voi ikinä olla.