Kuka muistaa 1980-luvun lopun saksalaisen vuoristosairaalan. Varsinkin tunnusmusiikki on jäänyt mieleeni. Toivottavasti uusitaan joskus. Kerranhan se on uusittu.
Vuoristosairaala
Dr. Brinkman
103210
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Perjantai-illan ratoksihan tuo taisi tulla.. onko siitä jo niin kauan..?
...oli vähän hömppää minun makuuni, mutta pikkusiskoni kanssa sitä katseltiin.
Muistaakseni Kolmoskanava esitti samoihin aikoihin toista saksalaista lääkärisarjaa, Maalaislääkäriä, joka oli mielestäni parempi.
Alkaahan siitä Vuoristosairaalan uusintakierroksestakin jo olla yli kymmenen vuotta. Voisi olla ihan hauskaa campia jos esitettäisiin nyt.
Mikähän on muuten on kakkosen seuraava klassikkosarja kun Ben Caseyt saadaan kahlattua läpi? Cannon? McCloud? Tohtori Kildare? High Chapparal?
JEP MINÄ MYÖS MUISTAN
1991-1998 OISKO TULLU SUOMESSA
se oli sen verran mieleenpainuva sarja että muistan sen yhä ja kaipailen ruutuunkin. Netissäkään ei näytä turhan paljon olevan sarjasta materiaalia :/
KOSKA JATKUU
Kaikki tämän muistavat,laittakaa pyyntö uusinnasta,ois mahtavaa jos uusittais.
Ehdottomasti.... Kumman vähän tullut saksalaissarjoja telkkarista ellei lääkärisarjoja peräti
Haluaisin kanssa nähdä tän vielä. Miten ja mihin uusintapyyntöjä voi lähettää?
Eikös tää tullu yleltä,sen asiakaspalveluun toivetta,taitaa netistä löytyy palaute "lomake" myös.