JUURI ÄSKEN

Reutersilta,että Iranissa organisoidaan suuria
mielenosoituksia nykyistä Iranin pappisvaltiota
vastaan ja salainen poliisi on tehnyt laajoja
pidätyksiä vieden opiskelijoita,oppositioväkeä ja
Teheranissa on pelättävissä levottomuuksia.
5409
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

klassinen uutinen, tätä odottelinkin. Sitten menee jenkit vapauttamaan..hohhoijaa..

Äänestä
  • CIA:LLA VÄHÄN OIKEUKSIA TOMIA ULKOMAILLA, MOSSAD EI OLE SÄÄNNÖISTÄ KUULLUTKAAN...

    Äänestä

Me todistamme vielä, miten kansa kaataa vihatun pappisvallan. Työläiset lakkoilevat eri puolilla maata, vapautta kaipaava nuorso ja keskiluokkaa uhmaavat juhlimalla persialaisia uudenvuoden juhlia jotka ovat "epäislamilaisia"...Tästä se alkaa.

Äänestä

toivotaan että vapaus voittaa iranin ajatollahin ja muut vanhoilliset. koittaisipa vielä aika kun shaahi jälleen on keulilla. kyllä varmasti on monesti kaduttu khomeinin valtaannousua aikanaan. ensitöikseen kielsi musiikkivälineet "nauhurit" joitten avulla kuitenkin itse nousi valtaan. olin itse paikalla kun ihmiset kuuntelivat hänen pariisissa tehtyjä äänityksiä, joita sitten salakuljetettiin iraniin. toivottavasti oikeat persialaiset voittavat tämän taistelun, sillä vältettäisiin vieläkin pahempi.
muistetaan vielä etteivät iranilaiset ole arabeja.

Äänestä
  • ettei Persialaisjuhlista tule verijuhlia ja ira-
    nilaiset tekevät rauhanomaisen vallankuomouksen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


TULI TIETO kirjoitti:

Reutersilta,että Iranissa organisoidaan suuria
mielenosoituksia nykyistä Iranin pappisvaltiota
vastaan ja salainen poliisi on tehnyt laajoja
pidätyksiä vieden opiskelijoita,oppositioväkeä ja
Teheranissa on pelättävissä levottomuuksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu