Hallituksen oma muistio maalaa paljon synkemmän kuvan kuntien taloudesta, kuin mitä ministerit kertoivat opposition välikysymykseen vastatessaan viime viikolla, kertoo lauantain Helsingin Sanomat.
Muistiossa alijäämäisten kuntien määrän odotetaan kasvavan edelleen tulevina vuosina. Myös kuntien väliset erot kasvavat.
Tämä osoittaa, että KEPUlainen kuntaministeri Hannes Manninen syyllistyi yksin teoin ja harkiten tehtyyn valehteluun eduskunnassa. Anneli Jäätteenmäki kaatui samanlaiseen valehteluun pääministerinä.
KEPU-ministeri Hannes Manninen osoitti jälleen, että KEPU PETTÄÄ AINA.
Mannertenvälisen nahjuksen Matti Vanhasen on syytä antaa Manniselle kengänkuva Mannisen paksulle persukselle heti ensi viikon alussa.
Hannes Manninen kärähti valehtelusta
5
289
Vastaukset
- ----
Ei Vanhanen Mannista potki mihinkään, kun se on tänään asettunut puolustelemaan Mannisen valheita.
- joo`o
Kyllähän "koira toisen toisen koiran perseen tajuaa"
- Erotkoon.
Matti Vanhanen on Mannista puolustelemalla itsekin syyllistynyt valheen suosimiseen ja tämä ei ole edes ensimmäinen kerta.
Vanhasen on myös syytä pyytää eroa.
- paniikissa
niiltä puuttuu aina jotakin lappuja. Yrittävät tehdä tikusta asiaa, lukisisvat jos viitsisivät. Mutta ei kai ne viitsi mitään tehdä.
- Tietäväisehkö
Jos Känä koskaan elämässään olisi saanut naista, ei hän varmaan viitsisi valehdella keskustelupalstoilla. Kai se impotenssi rakkausasioita vaikeuttaa, säälittävää on se, että hän reflektoi ne muualle.
Osta Känä Virosta Viagraa ja yllätä veljesi!
Sitten ehkä te veljekset, Känä ja Jäbä, molemmat olisitte iloisia kokoomuslaisia, kaltaistenne seurassa myös seksuaalisesti soveltuvia aatteen miehiä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad611179- 42891
- 51651
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että325647Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116626- 51618
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38605- 93600
- 75566
- 56564