Ystäväni ovat...

...sikahumalassa jossain helevetin Ilomantsin korvessa. Siellä on paljon mitakin juoppoja, jotka luulevat osaavansa hiihtää! Itse olen niin POP, että sammun kohta.

6

332

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tänään

      ei tulis mieleenkään

      • ...tuli kyllä mieleen, mutta luovuin ideasta kun otin kipuun reilusti(1600mg) buranaa ja panadolia. Olen sen verran loukannut itseäni, ettei tule uni silmään muuten.


      • kivut
        NW4EVER kirjoitti:

        ...tuli kyllä mieleen, mutta luovuin ideasta kun otin kipuun reilusti(1600mg) buranaa ja panadolia. Olen sen verran loukannut itseäni, ettei tule uni silmään muuten.

        on vielä pahempia, niihin EI AUTA edes känni


      • kivut kirjoitti:

        on vielä pahempia, niihin EI AUTA edes känni

        ...mutta helpottaa hetkeksi. Aamulla tai myöhemmin vaan vituttaa kahta kauheammin!


    • kähkönen

      tult jst saunasta saunasta...ja olutta on

      • Me ei tultu saunasta, eikä meillä ole oluttakaan kuin pari pulloa... :) Joko sitä ollaan kohta lähdössä kotiin tervehtimään rouvia? Rouvat kysyy: Oliko hauska reissu? Pojat vastaa: Ihan normi reissu, ei mulla ole mitään..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      290
      7504
    2. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      55
      3948
    3. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3438
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      72
      3181
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      114
      2854
    6. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      39
      2660
    7. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      49
      2518
    8. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      54
      2272
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      68
      2053
    10. Pitäiskö meidän tehdä jotain

      Mennä vaikka kihloihin?
      Ikävä
      99
      1921
    Aihe