J. Vihriälä lahjoitti ..

näin luki taannoin lehdessä...kun katsoi tarkemmin niin kansanedustaja Vihriälä oli antanut kovetun summan - Vesaiset-järjestölle.
Kyse lienee ollut siis lähinnä poliittisesta tuesta omalle poppoolle.
Hyväntekeväisyyteen ei liity hyötynäkökohtia.
2121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

jos tämä mies ei hyödy lahjoituksestaan, niin sitä lahjusta on turha toivoa
tunnetan, tiedetään !

Äänestä

Omat hehtaarit vaan kasvaa.On muuten täysin turha tyyppi galleriassa.Sen piti ajaa viljelijöiden etua,mutta kaveri luisti heti rikkaiden kelkkaan.Pärjätköön nyt ökyisäntien äänillä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyväntekev. kirjoitti:

näin luki taannoin lehdessä...kun katsoi tarkemmin niin kansanedustaja Vihriälä oli antanut kovetun summan - Vesaiset-järjestölle.
Kyse lienee ollut siis lähinnä poliittisesta tuesta omalle poppoolle.
Hyväntekeväisyyteen ei liity hyötynäkökohtia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu