Uskokaa Jumalaan se on minun neuvoni kukaan ei teitä pakota, mutta se kaikki hyvä mitä te ette ehkä itsestänne löydä Jumala löytää...
uskokaa Jumalaan
Maybe it's too late..
11565
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
MUTTA MIKSI JUMALA SALLII VIATTOMIEN KUOLLA?EI HITTO VOI YMMÄRTÄÄ.MIKSI MINULTA VIETIIN TYTÄR???SUHTEENI JUMALAAN MUUTTUI TAPAHTUMAN JÄLKEEN...SORRY!
Jumala ei sitä tehnyt, hän katselee tuolta ylhäältä ja itkee...maailma on pahaa täynnä mutta me voimme kaikki asiaa auttaa...kokeile, laita kädet ristiin ja purkaa tunteitasi Jumalalle hän ymmärtää...Jumala auttaa kun suru on ylitse pääsemätön...Jumalan siunausta sinulle,kokeile!
Jumala on meille suuri arvoitus, mutta on uskon asia, että Hän todella on.
Millainen mahtoi olla suhtautumisesi Häneen ennen tuota räjähdystä?
Miksi-kysymyksiin emme saa täällä eläessämme vastauksia,mutta joskus rajan takana selviää...
...JAUHAMAAN PASKAA!!!!
Näyttivät presidentti ja pääministerikin menneen
kirkkotilaisuuteen, jossa itkevät nuoret saivat purkaa suruaan sallivassa ympäristössä.
Voi olla,että sinuakin kiinnostavat nämä asiat joskus,vaikka nyt uhoilet. Elämä opettaa -tai sitten ei...
Uskovaiset raatokärpäset ovat ällöttäviä. Heti kun tapahtuu dramaattisia ja surullisia asioita heitä ilmestyy paasaamaan uskoaan.
Siinä EI ole mitään vikaa jos joku hakee lohtua Jumalasta ja toinen Jeesuksesta, mutta uskonnon markkinointi tällaisessa tilanteessa on paitsi mautonta myös epäeettistä.
toivottavasti sinä uskot Jumalaan ja pyydät anteeksi koska kukaan tällä palstalla ei varmaankaan kaipaan tuollaisia kommentteja. Ihmiset ovt menettäneet rakkaimpiansa ja joku asiaan ei kuulumaton tulee kertomaan turhia kommentteja juuri silloin kun niitä vähiten tarvisi.
äläkä ihan heti tule pois. Okei..tyypit on menettäny rakkaimpiaan. Toiset uskoo toiset ei. Hyväksy sinä se samalla kun toiset suree. Paskaakaan siinä sun jumalas auta. Sen kuvaksihan meitä sanotaan..ja sen sun jumalas kuva teki aika järkyttävän teon. Mutta sä kuitenkin vainymmärrät sitä. Perkele.
"Joku asiaan kuulumaton tulee kertomaan turhia kommentteja juuri silloin kun niitä vähiten tarvitsisi."
Niin teit kiitos tästäkin unettomasta yöstä jumalallesi ja sinulle joka vain lisäsit tuskaani. Helvetin uskovainen..olisit vain pysynyt kirkossasi.
Vielä pahempia ovat mielestäni sellaiset raatokärpäset,jotka eivät usko Jumalaan,mutta kerääntyvät onnettomuuspaikoille tuijottamaan ja myöhemmin irvailevat ja vitsailevat toisten epäonnea.
Sitäpaitsi monet saavat aitoa lohdutusta siitä uskosta, josta sinä et (vielä) piittaa.
Pallo,mitäpä jos juuri Jumala auttaa ihmisiä heidän surussaan?
Sinäkin olisit Jumalan kuva,jos antaisit Hänen johdattaa elämääsi.
Sen sijaan taisit yhdellä P-alkuisella sanalla kertoa nykyisen isäntäsi nimen.
Onneksi hänen orjuudestaan pääsee irtikin,jos haluaa - ja uskoo.
Sillä vain siten saatte jouluna lahjoja. Mitä enemmän uskotte, sen isompia lahjoja.