Olipa suuremmoinen aihe tämä Cadhera

Tämä Ex Catheran aihe on saanut vallalle monet henkilökohtaisesti tutkimaan EGW kirjoituksia.

Tässä on toiminnassa periaate. mitä enemmän
parjataan sitä enemmän liekit roihuaa. Tästä hyvästä mainoksesta voitte kiittää Ex Catheraa.
7298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Oli aivan pakko alkaa tutkia että mistä tässä on kysymys.Aloitin lukemaan Suuri taistelu kirjaa.Haluan itse nähdä että mistä siinä on kysymys.

Äänestä

Kirjoittaa sinun nimimerkillä,se nyt vain tuli vahingossa,kun en huomannut katsoa sinun nimmaria!Olen vain utelias,siksi laitoin tuon nimmarin.Anteeksi?

Äänestä
  • FAKTAA löytyy vain niiden sivuilta, jotka ovat asian omistajia, siis adventistit ja Adventtikirkko. Heillähän on selvät sävelet uskossaan ja opissaan. Sitenhän he uskovat, mutta toiset, kuten tämän sivun tekijäkin, vain LUULEVAT TIETÄVÄNSÄ jotakin heidän opistaan.

    Vaan luulojakin parempi on tutkia itse, kuin antaa kenenkään ihmisen mielipiteen vaikuttaa itseensä. Näinä aikoina monenlaiset eksytykset tulevat esiin, joten vain Jumalan Pyhän Hengen avulla voit rukoillen tutkia, miten asiat ovat.

    Äänestä

  • ei arvaileva aatu kirjoitti:

    FAKTAA löytyy vain niiden sivuilta, jotka ovat asian omistajia, siis adventistit ja Adventtikirkko. Heillähän on selvät sävelet uskossaan ja opissaan. Sitenhän he uskovat, mutta toiset, kuten tämän sivun tekijäkin, vain LUULEVAT TIETÄVÄNSÄ jotakin heidän opistaan.

    Vaan luulojakin parempi on tutkia itse, kuin antaa kenenkään ihmisen mielipiteen vaikuttaa itseensä. Näinä aikoina monenlaiset eksytykset tulevat esiin, joten vain Jumalan Pyhän Hengen avulla voit rukoillen tutkia, miten asiat ovat.

    Väitätkös tosissaan että kytin sivustot edustavat harhanjohtavaa tietoa. Tutustu tekijän sivuihin ennenkuin annat valheellista tietoa.

    Äänestä

Hyvä Ex Cathkerat...näin juuri Racastetaan Ohuuttaa!?

Äänestä
  • Montä kieroa luonnetta tekee valheenntotuudeksi
    ja tän uskon takia. Tulee Jeesuskin Saatanaksi.

    Onko meillä välttämättömyys alkaa muutella Jeesuksen opetusta omaan korvasyyhyymme sopivaksi? Ystäväni Lukekaa Evankeliumi hieman
    tarkemmin nähdäksenne kuinka monta käskyä Elämän Herra Jeesus Nazarealainen on muuttanut
    Sunnubtai uskoon soveltuvaksi, Jos Jeesus on
    muuttanut uskonsa Sunnuntaille. Silloin Jeesuksesta on tullut Saatanan palvelia? onko
    asia näin? Vastatkaa onko Jeesus alkanut todella Nöyrtyä Saatanan alamaisuuteen. Tämä on erittäin hyvä kysymys. Koko elämänsä aikana ei
    Jeesus suostunut Kumartamaan Saatanaa, Jos hän on hyväksynyt luotettavien todistusten hyväksymänä Saatanan kumartamisen. Näin ollen
    me olemme menettäneet oikean Jumalan ja me kaikki olemme Saatanan palvelioita.

    Kuitenkaa onneksi tämä Valhe Kristittyjen väite
    on täysi valhe, Koska Jeesus asetti vain Ehtoollisen muistokseen. Ja omaa antamaansa lakia hän ei koskaan muuttanut Evankeliumin
    todistuksen mukaan. Jeesus on edelleen Herrojen
    Herra Ja kuningasten Kuningas. Väärentäjät eivät
    ole onnistuneet aikeissaan. Jeesus on Juutalainen Hänen Taivaallinen Isänsä on myös Juutalainen.

    Siksi Pakanoilla oli vain Jumalana Saatana.
    Kuitenkin, Jos Pakanat haluavat Jeesuksen omakseen olisi heidän parempi hyväksyä hänet
    Herrakseen Aivan rehellisesti. Eikä aloittaa
    tämän asian puitteissa mitään viluukki teorioita
    tuleehan totuus julki joka tapauksessa ennemmin tai myöhemmin. Ketähän tuonne tulijärveen ollaan viemässä: Kuitenkaan Oikeita Jeesuslaisia
    ei sinne viedä sinne joutuu kuulema vain valheen harrastajat. Maran ata Jeesuksen omille

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


utelias kirjoitti:

Tämä Ex Catheran aihe on saanut vallalle monet henkilökohtaisesti tutkimaan EGW kirjoituksia.

Tässä on toiminnassa periaate. mitä enemmän
parjataan sitä enemmän liekit roihuaa. Tästä hyvästä mainoksesta voitte kiittää Ex Catheraa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu