Valko-Venäjän presidenttivaalit vilpillisiä!!!!

Valko-Venäjän presidentti Aljaksander Lukashenko on antanut salaisen käskyn vaalitoimittajille vääristää vaalituloksia ja yrittänyt tuhota maan opposition toiminnan. Hän on tarpeeksi syyllistynyt ihmisoikeusrikoksiin ja valkovenäjän kielen syrjittämiseen. Hän on Euroopan pahin diktattori.
Hänet saa teloittaa oikeusistuimessa. Uskon, että hän häviää jossain kaudessa.
8300
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tuskin rehelliset vaalit. Olisiko nämä olleet niinsanotut demokraattiset vaalit?

Äänestä

Valko-venäjän babuskoille ei tule niin kylmä vielä tänä talvena.

Äänestä

Vastaavia vaaleja järjestettiin Itä-Euroopassa vain parikymnmentä vuotta takaperin. Niissä ehdokkaita oli yksi ja toisinajattelijat pantiin mielisairaalaan tai sisäiseen karkotukseen. Äänestysprosentit korkeampia kuin tuolla. Kovastiko nykyiset esim. änkyräkommunistit ja muut demokraatit olivat kansanvallasta tuolloin huolissaan ?
" Emmehän me tienneet..."

Äänestä
  • Niin juuri. Ja kyllähän Lukashenka voittaa niin kauan kuin Dr Philkin tukee hänen vaalikampanjaansa olemalla saman näköinen kuin Aleksandr.

    Äänestä

  • Sehän on suomalaiskommunistien paratiisi.Jotenkin sen ymmärtää.Ihmisen mieli ei ole mikään pöllönpää.Jos ihmisen ajatusmaailma joutuisi totuuden edessä kääntymään aivan ympäri,seuraukset voisivat olla huonot.Ehkäpä on parempi,että meillä on änkyrät keskuudessamme.

    Äänestä

  • Phil II kirjoitti:

    Niin juuri. Ja kyllähän Lukashenka voittaa niin kauan kuin Dr Philkin tukee hänen vaalikampanjaansa olemalla saman näköinen kuin Aleksandr.

    Putinille ne valitukset pitää lähettää sillä hänen mukaansa Lukashenko on hyvä, turvallinen, vakaa ja Valko-Venäjän kansan parasta ajatteleva demokraattisesti valittu presidentti, jota on ilo tukea. Ilman Venäjän tukea Luka olisi kukistunut jo ajat sitten.

    Äänestä

Ketäs ne muut vähemmän pahat diktaattorit ovat.

Äänestä
  • Oon kolmesti ollut siellä. Olen jutellut muutaman valkovenäläisen kanssa. He eivät tykkää Aljaksander Lukashenkosta. He sanoivat että hän on kovapäinen presidentti, sillä hän haluaa olla yksinvaltainen presidentti ja komentaa kaikkia ihmisiä tekemään mitä presidentti määrää. He uskovat, että hän aivopesee valkovenäläisten aivoja ja kehottaa heitä äänestää häntä. Opposition kannattajat ovat saaneet korkeakoulukoulutuksen ja tietävät että Aljaksander Lukashenko on pian ilkeämielinen ukkeli. Aljaksender Lukashenko käyttää hyväkseen mänttejä valkovenäläisiä.
    Hän pitää paremmin maailman diktattoreista kuin demokraattisten maiden presidenteistä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Latvijas herra kirjoitti:

Valko-Venäjän presidentti Aljaksander Lukashenko on antanut salaisen käskyn vaalitoimittajille vääristää vaalituloksia ja yrittänyt tuhota maan opposition toiminnan. Hän on tarpeeksi syyllistynyt ihmisoikeusrikoksiin ja valkovenäjän kielen syrjittämiseen. Hän on Euroopan pahin diktattori.
Hänet saa teloittaa oikeusistuimessa. Uskon, että hän häviää jossain kaudessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu