Usa ei salli ydinaseita iranille mutta itse se pommitti japania kun tuli pelkotila irakis piti olla joukkotuhoaseita mutta jo hyökätessä tierettiin ettei ollut vaan haluttiin öljy itselle usa puuttuu muiden maiden ihmisoikeuksiin mutta ne jos kuka polkee niitä esim ottamalla intiaaneilta niiden kotimaan joka asiaan usa puuttuu vaikka ei osaa hoitaa omiakaan asioita kohta sotahullu hyökkää iranii ja voi että mä odotan että joku yhtä iso maa laittaa kampoihin silloin myydään pissavaippoja koska usa ei uskalla muuta kun ylivoimalla monen maan mukana olles hyökätä pelkuri kansaa usalaisen henki ei ole arvokkaanpi kuin irakilaisen/palestiinalaisten on väärin puuttua muitten maitten asioihin jos ei kykene hoitaan omiakaan rahaa palaa sodassa mutta kansa näkee nälkää ihana amerikka
bush on jos joku terroristi
Pertti
3174
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Näin on. Vain pelkuri hyökkää sellaisella ylivoimalla heikon vihollisen kimppuun.
USAlaiset ovat raukkoja.
amerikka on aikamme pahin terroristi
Tällä hetkellä U.S of A on kuluttanut Irakin sotaan
250,713,000,000 dollaria. Sillä voitaisiin rahoitta aidsin vastaista taistelua seuraavat 25v.
Tai vastaavasti maailmannälän vastaista kamppailua seuraavat 10v. Mutta eihän G.W.B meinaa tehdä mitään asian hyväksi. Kapitalistinen markkinatalous menee aina ihmisten edelle. Uskookohan vielä joku Amerikassa, että Irakin sodan syy oli muka Saddamin kiinni saaminen?
Ja kun Halliburton sai Irakin jälleenrakennus urakat melkein monopolina itselleen. Ja kuka mahtaa maksaa jälleenrakennuksen koko maailma, Suomi mukaan lukien. Toivottavasti joku laittaa kampoihin tuolle roistovaltiolle.