Artikkeli ja "prototyyppikuva" uudesta 9-3:sta

41042
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kylläpä oli hienon näköinen auto! Saabissa on seksiä! Eroa juuri tarvittavan paljon edellisestä mallista, toivottavasti tuotantomalli ei muutu enään paljoa tuosta...oli muuten ison auton näköinen eikös uuden 9-3 pitäisi olla hieman isompi kuin nykyinen 9-3?

Äänestä
  • Uuden 9-3:n pitäisi olla pidempi ja leveämpi kuin nykyisen mallin.

    Äänestä

... kaikki autot kehittyessään alkaa muistuttamaan passattia.

Äänestä
  • Kaikki autot alkavat tosiaan muistuttaa "saippualaatikko" -mallia. En tarkoita tuota loukkaukseksi Passattia kohtaan, mutta näköjään lähes kaikissa uusissa autoissa tuulilasi kaartuu konepelliltä tietyn ympyrän/ellipsin kehän suuntaisena kattoa kohti ja kaikki reunat ovat pyöreähköjä. Taitaa olla voimassa oleva trendi.

    Toinen ääripää on sitten joku Volvo 240, joka on todella kulmikas. Omasta mielestäni autonvalmistajan pitäisi löytää "kultainen keskitie" noiden "saippualaatikko" ja Volvo 240 -mallien väliltä. Mielipideasia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Turbo Sensonic kirjoitti:

Tsekatkaapa seuraava sivu:

http://www.saabs.org/articles/documents/articles_autoexpress_prototype93_jan2001.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu